• Beauty  • Vrhněte se na nezvyklý jarní úklid kosmetické taštičky

Vrhněte se na nezvyklý jarní úklid kosmetické taštičky

Kosmetika rozházená všude kam oko dohlédne, staré řasenky, vypotřebované balzámy na rty, příliš tmavý make-up, nepoužívané produkty, že Vám tyto výroky nejsou cizí? Tak to znamená jediné, teď je ta správná chvíle na pořádnou čistku vaší kosmetické taštičky! Stop výmluvám a směle do toho.

Základní výbava

V každé kosmetické taštičce by podle nás neměla chybět řasenka, kleštičky na řasy, balzám na rty, lehká rtěnka, tvářenka, make-up (popřípadě BB nebo CC cream), oblíbený produkt na obočí a štětce. Do prostorné taštičky můžete klidně zařadit také miniaturu odličovače očí a make-upu, odličovací tamponky a pleťové tonikum, popřípadě krém.

Co vyhodit?

Bez milosti vyhoďte všechny prošlé produkty, a to ať k nim máte citový vztah nebo ať byly sebedražší, to je pro udržení krásné pleti naprosto nezbytné! Každá kosmetická „radost“ je opatřena délkou spotřební lhůty, ale všeobecně se můžete řídit těmito základními pravidly:

  •  3-6 měsíců: řasenka
  • 6-8 měsíců: korektor, make-up
  • 12 měsíců: lesk na rty, rtěnka, sypký i kompaktní pudr, bronzer, oční stíny
  • 18 měsíců: konturovací tužky na oči a rty

Zbavte se tedy všech věcí, které přesáhly tuto dobu. Dejte pryč také veškeré produkty, které se vám nelíbí, nesluší Vám nebo prostě zkrátka nesedly Vašim potřebám. Rozdejte je mamce, sestře nebo třeba kamarádce, popřípadě je můžete darovat potřebným. To co nesedí Vám, někomu jinému může ještě skvěle posloužit. Nezapomeňte také vyprat štětce!!!

Co nechat?

Kvalitní, Vám vyhovující řasenku, oblíbený balzám na rty, matnou i lesklou rtěnku, multifunkční stíny, které se hodí jak do práce, tak s nimi také hravě vykouzlíte večerní líčení, neutrální tvářenku, bronzer… samozřejmě každá z nás si dokonalou kosmetickou taštičku musí vytvořit sama podle vlastních preferencí, ale s těmito základními produkty lehce vykouzlíte líčení vhodné pro každou příležitost.

Na závěr pořádně očistěte samotnou nositelku vašich svatých grálů, totiž onu kosmetickou taštičku, a pokud v ní budete udržovat pravidelný pořádek, máte na nějakou dobu vystaráno. Tak ať Vám jde dílo hezky od ruky!

Zdroje: 1, 2, 3