• Lifestyle  • Výběr knih, které se stanou vašimi společníky během dlouhých zimních večerů

Výběr knih, které se stanou vašimi společníky během dlouhých zimních večerů

Čtení knih je pro velké množství lidí důležitým způsobem relaxace, uvolněním mysli či chvilkovým útěkem od reality. Příběhy popsané stránky jsou neodmyslitelnou součástí našich životů a to především v době, kdy se stále stmívá brzy a zřídka opouštíme teplo domova. Které knihy ale zvolit do chladného a pochmurného počasí? Máme pro vás několik tipů, které přelouskáte jedním dechem.

Hotýlek na Islandu

Malebná příroda Islandu, příběh ve stylu hygge a útulno. Umíte si představit knihu s lepší atmosférou do tmavých zimních večerů? Teď už se stačí jen zachumlat do deky, popíjet teplý hrnek kakaa a začíst se. Příběh o dívce Lucy vás vtáhne do děje svou jednoduchostí a zároveň svou výpravností, díky které skvěle poznáte sympatické hlavní postavy. Hotýlek na Islandu je přesně ten typ knihy, u kterého si skvěle oddychnete.

Kdyby vám jedna kniha s podobnou tematikou byla málo, autorka Julie Caplinová napsala celou sérii knih se stejně lákavými názvy. Pekárna v Brooklynu, Cukrárna v Paříži nebo Pláž v Chorvatsku. Tak která destinace vás pro vaše čtení láká nejvíc?

Jako hvězdy v temné noci

Jako další knihu vám představíme nejnovější román úspěšné autorky Jojo Moyes, jejíž jméno si nejspíš spojíte s bestsellerem Než jsem tě poznala. Moyes napsala již mnoho romantických knih a v roce 2020 k nim přidala historické drama Jako hvězdy v temné noci založené na skutečných událostech. Děj je zasazený do Ameriky do doby, kdy se odehrávala hospodářské krize.

Velkou pozornost autorka věnuje statečným ženám, které navzdory předsudkům cestují po odlehlých oblastech Apalačských hor a šíří vzdělanost prostřednictvím tzv. Koňské knihovny. Takže jestli zbožňujete výpravný styl této anglické spisovatelky a zároveň se chcete i něco dozvědět, toto je kniha přímo pro vás!

Zrcadlový muž

Pro ty, co si nepotrpí na romantiku a vyhledají knihy dějově spletitější a méně předvídatelné, tu taky něco máme! Napínavý krimi román Zrcadlový muž. Kdy jindy totiž číst severské detektivky než právě v tuto roční dobu? Nejnovější titul od švédského autorského dua známého pod pseudonymem Lars Kepler vás nenechá spát. Pokud jste už dříve četli nějakou keplerovku, je vám jasné, že stránky budete otáčet rychlostí blesku, jen abyste dospěli k překvapivému rozuzlení!

Věci, na které nastal čas

Velké čtenářské přízni se těší nejnovější román od české autorky Petry Soukupové s názvem Věci, na které nastal čas. Krásný designový obal, který se vyjímá mezi těmi ostatními v regálu, není to jediné, co stojí za úspěchem této knihy.

Jedná se o rodinnou ságu, která popisuje dění v rozpadající se rodině z pohledu více stran. Kniha je připomínkou toho, jak důležitou roli komunikace v rodině hraje a jaké jsou následky toho, když vzájemná interakce a pochopení vázne.

Karamelová džungle

Nová kniha od české influencerky a podnikatelky Terezy Salte, kterou spoustu lidí zná pod jménem TerezaInOslo, vás dostane svou upřímností a poukáže na to, že ne všechno je vždy růžové a zalité sluncem. Oproti autorčině prvotině Šlehačková oblaka je Karamelová džungle napsaná vytříbenějším stylem a poodkrývá i ty stránky života, které se těžce sdílí. Skvělé čtení, které budete mít přečtené za pár večerů.

Tiché roky

Alenu Mornštajnovou jakožto jednu z nejúspěšnějších českých spisovatelek dnešní doby snad ani nemusíme představovat. Její poutavé výpravné knihy jsou perfektními společníky na zimní večery, kdy se za svitu lampičky na nočním stolku necháte unášet mezigeneračními příběhy zasazené do skutečných událostí české historie.

Jako tip naší redakce jsme vybrali nejnovější autorčin počin Tiché roky, který je přeci jen odlišný od těch ostatních. Strhující rodinné drama sazí na lidské charaktery a náhody, díky kterým zjistíme, že nic není takové, jak se zdá a to až do samého závěru. No zkrátka příběh, od kterého se nebudete moct odtrhnout a po dočtení vám bude líto, že skončil.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7