• Lifestyle  • Vydejte se na filmovou výpravu do amazonské džungle

Vydejte se na filmovou výpravu do amazonské džungle

Co vznikne, když atrakci z Disneylandu přenesete na filmové plátno a doplníte ji o Dwayna Johnsona v roli charismatického kapitána lodi a Emily Blunt jako odvážnou vědkyni, se dozvíte ve filmové novince Expedice: Džungle.

Je libo fajnové rodinné dobrodružství? Vydejte se na výpravu spolu s hereckými hvězdami Dwaynem Johnsonem a Emily Blunt ve filmovém snímku od studia Disney s názvem Expedice: Džungle. Ať už sami, nebo s dětmi, vychutnáte si atmosféru a humor zapadající do balíčku filmů jako Jumanji, Piráti z Karibiku, Indiana Jones či Honba za diamantem.

Čeká vás vzrušující plavba po řece Amazonce s mazaným kapitánem Frankem Wolffem a neohroženou (a paličatou) botaničkou, doktorkou Lily Houghtonovou. Snímek je zasazený do období kolem roku 1916. Lily se po získání cenného artefaktu vydává z Londýna do amazonské džungle, aby pátrala po legendárním stromu života, jehož květy údajně dokáží vyléčit jakoukoliv nemoc. Spolu se svým bratrem MacGregorem (Jack Whitehall), který by si tamní klima zjevně radši užíval někde zalezlý ve stínu s vychlazeným drinkem s deštníčkem, se nalodí na Frankovovu rozvrzanou loď. Nesourodá trojice musí během dobrodružné expedice čelit nesčetnými nebezpečím od piraní či peřejí přes nebezpečné domorodce a prokleté válečníky po mocichtivého německého šlechtice s ponorkou.

Od filmu inspirovaného atrakcí ze zábavního parku v Disneylandu snad ani nemůžete mít extra velká očekávání. Je to milé, pobavíte se, dočkáte se akce, dostanete umírněnou porci násilí a romantiky, ale jednoduše je třeba mít na paměti, že se jedná o rodinný snímek z produkce Disney. Hlavní záporák – princ Joachim (Jesse Plemons) – při cestě za vidinou silného impéria sem tam něco odbouchne, ale spíše je takovou komickou figurkou než hrůzunahánějícím zlosynem.

Podle mě ale nebude vyloženě zklamaný ani dospělý, ani dětský divák. S přesunem do Amazonie sice nejednoho z vás pravděpodobně uhodí do očí to, že prales je zelenější, papoušci barevnější a šelmy pixelovitější, ale v tomto případě se to dá ještě skousnout. Jako rodinná dobrodružná komedie Expedice: Džungle funguje velmi dobře a troufám si říct, že se jedná o jeden z nejzábavnějších a nejoddechovějších filmů letošního léta.

Zdroj: Falcon