• Fashion News  • Wear Bound – nový český label uvádí kolekci designových šperků

Wear Bound – nový český label uvádí kolekci designových šperků

„Wear Bound odráží určitý směr, lifestyle. Věci, kterými se obklopujeme, jsou více než materiální hodnotou. Móda je informací, systémem, v němž adresát neverbálně komunikuje a – směrem k pozorovateli – interpretuje ve sdělení.“

S touto proklamací byla založena volná designová platforma, jejíž autoři si během vzniku produktů zakládají na konceptuálním přístupu, výběru kvalitních materiálů a 100% české výrobě.

Jako první dvě produktové řady – náramky s kotvou a náhrdelníky se srdcem – vznikaly ve spolupráci s tradiční řemeslnou dílnou z Jablonce.

Základ šperků tvoří kovové komponenty, opatřené povrchem z drahých kovů, které je chrání před opotřebením. Klasické stříbro bylo nahrazeno hypoalergenním Rhodiem pro stabilní stříbrnou barvu a 24-karátové zlato je legováno Indiem, který mu dává specifický odstín. Jako srdcovku ovšem autoři uvádějí povrch ze 24-karátového růžového zlata.

Kotva je doplněna pásky z pravé kůže nebo jachtařského lanka, které se mohou utáhnout na jakýkoliv rozměr ruky a také jsou unisex. Náhrdelník se srdcem je pak klasický dámský šperk, z nějž vyzařuje designová čistota a krása tvaru. Zepředu se přívěšek tváří jako minimalistický designový šperk a jeho tvar se vyjeví až při bližším pohledu zboku. Doplňuje jej řetízek ve stejné barvě, jehož délku je možné přizpůsobit.

Autoři designové platformy se ale neomezují pouze na výrobu šperků. Nedávno uveřejnili kolekci triček s potiskem nazvanou WE ARE NOT ALONE, ve které dávají dohromady sto let staré fotografie s motivy ze Star Wars.

WearBound.com není jen online obchodem, ale také fashion blogem, na kterém autoři upozorňují na originální produkty, akce či nové designové obchody. Projekt najdete také na Instagramu @wearbound. Produkty Wear Bound naleznete také ve vybraných designových obchodech v Praze a Brně.