• Lifestyle  • Zábavu v sychravých dnech obstará Netflix

Zábavu v sychravých dnech obstará Netflix

Jakými seriály a filmy vyplnit podzimní dny? Přinášíme několik tipů na (nejen) říjnové novinky z Netflixu. Uvařte si čaj, připravte něco na zub, nahoďte deku a stiskněte Play.

Seriálová doporučení:

Emily in Paris

Začíná to prací snů. Marketingová manažerka Emily Cooper (Lily Collins) je vyslána z Chicaga do Paříže, aby přinesla do firmy Savoir „americký pohled na věc“, a tak pomohla s tamním byznysem. Hned po spuštění se seriál Darrena Stara, tvůrce Sexu ve městě nebo Younger, dočkal vysoké sledovanosti. Očekávejte výhledy na Paříž, pracovní trable, klábosení u dopolední, polední i večerní sklenky vína, přitažlivého souseda, francouzské polibky… Emily in Paris je ideální oddechovka, z níž si pustíte jeden díl, a nakonec zjistíte, že jste zkoukli půlku série na jeden zátah.

Ratched

Seriál mapuje život jedné z největších záporných hrdinek – zdravotní sestry Mildred Ratched, kterou jistě znáte z oscarového filmu Miloše Formana z roku 1975 Přelet nad kukaččím hnízdem, jenž vznikl podle románové předlohy spisovatele Kena Keseyho.

Příběh začíná v roce 1947, kdy Mildred (Sarah Paulson) nastupuje jako zdravotní sestra do psychiatrické léčebny v Kalifornii. Sleduje, jak lékaři provádějí experimenty na lidské mysli a pokoušejí se zvrátit vše od mánie až po homosexualitu. Během svého působení se setkává s celou řadou výstředních postav. Nicméně, za jejím dokonale upraveným zevnějškem se skrývá čiré zlo.

Get Organized with The Home Edit

Pokud si libujete v designérských a uklízecích reality shows a nestačil vám například Velký úklid s Marií Kondo, je tohle něco pro vás. Odbornice na proměnu domácností Clea a Joanna pomáhají hvězdám i obyčejným lidem vyřazovat, třídit a skladovat věci, aby jejich domovy prokoukly. Rovnou si vyhraďte čas i na úklid, protože do toho se po zkouknutí The Home Edit určitě pustíte.

Cursed

Pokud jste fanoušky fantasy a artušovských legend, mohl by se vám líbit seriál Prokletá, který je opětovným představením legendy o Artušovi vyprávěné očima Nimue, dospívající hrdinky s tajemným darem, která je předurčena stát se mocnou a tragickou Jezerní paní. Po smrti své matky se setká s Artušem, mladým žoldnéřem, ve snaze najít Merlina a dodat mu starodávný meč. V průběhu své cesty se Nimue stane symbolem odvahy a vzpoury proti děsivým Červeným Paladinům a jejich spoluviníkovi králi Utherovi.

Baby

Tento seriál není vyloženě novinkou, na Netflixu aktuálně najdete již jeho třetí řadu, ale chceme vám ho doporučit v případě, že jste ho ještě nezaznamenali. Sleduje skupinu dospívajících Římanů, především dívky Chiaru a Ludovicu, kteří vstupují do společnosti a postupně objevují, kým jsou, a začínají vést dvojí život.

The Queen‘s Gambit

Mladá Beth Harmon (Anya Taylor-Joy), která se koncem padesátých let ocitla v sirotčinci, v sobě objeví úžasný šachový talent. Dívka, která bojuje se závislostí a je pronásledována osobními démony, se přemění na zručného a okouzlujícího vyvrhele, který je odhodlaný překonat tradiční hranice světa šachu, v němž dominují muži.

Nebo radši film?

The Social Dilemma

V dokumentárním dramatu od režiséra Jeffa Orlowskiho varují odborníci na moderní technologie před sociálními sítěmi, které sami vytvořili. Bývalí vývojáři, ale i vysoce postavení manažeři z firem jako Facebook, Google, Twitter nebo Pinterest se rozhodli poukázat na vskutku varovné skutečnosti. Marketingové hlášky svých bývalých zaměstnavatelů tak roznášejí v prachu. Někteří z nich už si dnes podle svých slov nejsou tak jistí, že skutečně vytvořili sílu pro větší dobro. Pro lepší ilustraci fungování fenoménu sociálních sítí prostupuje snímkem i hraná linka, která sleduje osudy jedné americké rodiny a její neschopnosti vypořádat se s návalem nových technologií.

Enola Holmes

Šestnáctiletá Enola má stejně bystrý intelekt jako její starší bratři Sherlock a Mycroft. Vzhledem k věkovému rozdílu s nimi nevyrůstala, takže ji trénuje pouze hyperaktivní matka zastávající názor, že moderní žena by se o sebe měla umět postarat především sama. Aby dodala svým slovům patřičnou váhu, zmizí v den Enoliných narozenin neznámo kam a zanechá za sebou jen hrstku indicií. Neohrožená dívka při svém pátrání dokáže přechytračit i Sherlocka (který si její počínání velmi užívá) a pomoct na útěku mladému lordovi.

Rebecca

Snímek Rebecca je filmovou adaptací stejnojmenného románu (do češtiny přeloženo jako Mrtvá a živá) spisovatelky Daphne de Maurier z roku 1938. Jedná se o příběh o mladé ženě (Lily James), která se po krátké známosti provdá za bohatého, nedávno ovdovělého muže (Armie Hammer). Pár spolu začne žít na manželově rodinném sídle, kde však mezi ně na každém kroku vstupuje stín jeho oslňující, tragicky zemřelé první manželky.

Zdroj: Pexels