• Gastro  • 8 pražských kaváren, které jsou ideálním místem pro studium a práci

8 pražských kaváren, které jsou ideálním místem pro studium a práci

Občas je potřeba změnit pracovní prostředí a vyrazit z kanceláře či domova do kavárny. Také vám někdy přijde těžké najít vhodné místo, kde by byl klid, pohodlí, spousta zásuvek a spolehlivá wifi? Sepsali jsme pro vás seznam tipů na kavárny, které jsou ideální pro práci či studium.

Lights Coffee

Kavárna, která rozzáří váš den. Nejen, že se zde skvěle najíte a svou útratou podpoříte dobrou věc, ale také se tu dobře pracuje. Doporučujeme se usadit v zadní místnosti, která bývá klidnější, a najdete zde zásuvky a vodu, kterou si můžete dolévat dle libosti. Sympatičtí majitelé Vierka a David vám připraví výbornou kávu od české pražírny doubleshot a naservírují chutné jídlo, které vám dobije baterky.

Legerova 33, Praha 2

Coffee corner bakery

Vinohrady jsou za nás kavárenským rájem. V Korunní ulici se nachází hned několik skvělých kaváren a Coffee corner bakery mezi ně určitě patří. Díky svému interiéru kavárna působí trochu jako pokojíček, a to hlavně zadní prostor, kde se můžete uvelebit v jednom z pohodlných křesel. Ale to spíše v případě, že máte v plánu si jen číst u šálku kávy nebo si z někým povídat (ideální místo, kde udělat rozhovor). Pokud přijdete už na ranní office, určitě se neochuďte o zdejší snídani. A když budete potřebovat doplnit cukr a energii, jejich domácí dorty vás snad ani nemůžou zklamat. 

Korunní 1342/96, Praha 2

Typika

V Nuslích není moc podniků, kde by se dalo vysedávat u dobré kávy a v hezkém prostředí. Typika, kterou najdete kousek od náměstí Bratří Synků, je za nás jasnou volbou. Čeká zde na vás design, akorátní minimalismus, stůl obklopený rostlinstvem, káva z domácí pražírny výběrové kávy Rusty Nails Coffee Roasters, chutné jídlo a milá a pozorná obsluha.

Svatoslavova 21, Praha 4 – Nusle

Slow Cafe

V kavárně, která se nachází kousek od Náměstí Míru, panuje příjemná atmosféra, káva a jídlo také zaslouží pochvalu, tak proč by se tu špatně pracovalo, že? A pokud si budete chtít odpočinout od papírování a koukání do počítače a nemáte s sebou nic na čtení, sáhněte po nějaké knížce z jejich knihovny. Podnik disponuje také sklepním prostorem vhodným pro pořádání soukromých akcí, menších koncertů, školení apod.

Francouzská 966/33, Praha 2

Cafe Tone

Menší kavárna, která je ale fajn útočištěm na rušném Andělu. Přijďte sem posedět už jen kvůli sympatickému hovornému majiteli a božským croissantům (lepší jsme snad neměli). Zdejší výběrová káva od Nordbeans je skvělým palivem při práci.

Lidická 20, Praha 5

Ô-mai coffee & kitchen

Pracovat se vám v tomto karlínském podniku špatně rozhodně nebude – mají tu rychlý internet, dostatek místa na rozložení věcí i počítače a zásuvky jsou instalovány přímo do lavic. Na ty se můžete usadit u okna, které vede na příjemnou zahrádku. Jelikož se jedná o vietnamský podnik, přináší to jisté výhody – např. oběd ve formě Pho nebo Bun Bo Nam Bo.

Sokolovská 444/118, Praha 8 – Karlín

Friends Coffee House

Spoustu místa, klid, jemné hučení fontánky navozující zenové rozpoložení, to najdete ve Friends Coffee House. Můžete zde nad svým laptopem nebo odbornou četbou vysedávat hodiny, ať už v prosvětlených prostorech s prosklenou stěnou nebo v útulné místnosti s křesílky. Když zaútočí hlad, dejte si třeba panini. Součástí kavárny je i cowork Locco, kde si můžete pronajmout místo, kde vás nebude nic rozptylovat.

Palackého 7, Praha 1

Café Nona

Café Nona v prvním patře Nové scény Národního divadla je živoucí esencí Prahy – trochu moderní, trochu retro a navštěvovaná neuvěřitelně pestrou směsicí lidí. Vedle manažerů na obchodní schůzce, studentů a kreativců zde můžete potkat i herce z nedalekých prken. Posaďte se k oknu a při rozmýšlení nad projektem či otevřenou učebnicí pozorujte uspěchané životy na Národní třídě.

Národní 1393/4, Praha 1

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11