• Lifestyle  • Zažijte olympiádu na vlastní kůži na olympijském festivalu

Zažijte olympiádu na vlastní kůži na olympijském festivalu

Celý sportovní svět a nejen ten, se již týden soustředí na jediné místo – Tokio, kde se právě konají o rok posunuté Olympijské hry 2020. Olympiáda je největší sportovní svátek a není snad jediného sportovce, jehož snem by nebylo se této akce zúčastnit. A je nejeden fanoušek, který by atmosféru olympiády chtěl zažít na vlastní kůži. Ne každý má však možnost se do Tokia naživo podívat už jen proto, za jakých přísných pravidel, s ohledem na pandemii COVID se koná. Ale nemusíte smutnit, protože olympiádu si můžete zažít i u nás v České republice, a to díky Olympijskému festivalu, který se koná každý den v Praze a v Brně až do skončení olympiády. Co na něm můžete zažít?

My jsme s redakcí vyrazili do pražské Stromovky, konkrétně Za Císařský mlýn, který je centrem této akce. Lístek je možné objednat a zaplatit předem, případně koupit na místě. Samozřejmostí je se při vstupu prokázat negativním testem, certifikátem o očkování či potvrzením o prodělání COVIDu. Kdo test nemá, může se nechat otestovat před areálem a pak vás už čeká spousta zábavy. Program je samozřejmě uzpůsoben především dětem, ale to neznamená, že si ho neužijí dospělí spíše naopak.

Na venkovní ploše si můžete vyzkoušet střelbu z luku, tenis, judo, box, bobovou dráhu, softball, atletické disciplíny, rugby, volejbal, vzpírání, v hale pak badminton, šerm, billiard, stolní tenis a mnoho dalšího. Každý den je pak připraven různorodý doprovodný program, např.: autogramiáda s českými sportovci, exhibiční zápasy, ukázkové tréninky apod. Součástí olympijského festivalu je pak i stage s projekčním plátnem, kde se promítají důležité přenosy, probíhají rozhovory se sportovci, trenéry a dalšími lidmi z oblasti sportu a nedílnou součástí je ekozóna, protože letošní olympiáda je spojená s udržitelností. Zde se dozvíte důležité věci právě o udržitelném materiálu, recyklaci a podobně.

Samozřejmostí je pak obchod, kde si můžete koupit oblečení z olympijské kolekce a stánky s občerstvením. Nápoje dostane v zálohovaných Nick Nack kelímcích a jídlo se pak podává v recyklovatelném nádobí.

Takže vyrazte do Stromovky, zažít olympiádu i jinak než jen u televize.

Zdroj: Facebook Olympijský festival Praha