• Fashion News  • Značku, kterou byste měli znát: Matt&Nat

Značku, kterou byste měli znát: Matt&Nat

Jakou značku byste měli určitě znát (tedy pokud ji ještě neznáte)? Rozhodně kanadskou značku s názvem Matt&Nat (Matt, jako material a Nat, jako nature). Značka za poslední dobu značně vzrostla a stejně tak i její popularita, která se mocně rozmohla především mezi lifestyle bloggery a mohli jste jí již nespočetkrát zaznamenat na Instagramu či Facebooku. Pokud toužíte dozvědět se více o této značce, neváhejte a pusťte se do čtení!

FW15_Online_Lookbook_pg_4_enFW15_Online_Lookbook_pg_5_en

Matt&Nat se řadí mezi veganské značky, takže pokud sháníte “tu úžasnou koženou kabelku”, tak se asi ani nenamáhejte kliknout na odkaz s jejich webovými stránkami. A nebo jo. Protože až uvidíte jejich kolekce, zapomenete na tu chuděru z kůže, z které by vaše svědomí mělo tak či tak jenom výčitky (související nejenom s vyčerpanou kreditní kartou, ale především s tím, že cizí kůže se přece nenosí! Jako bych slyšela tlupu ochránců zvířat křičet: “no fuj”).FW15_Online_Lookbook_pg_7_en

Avšak nemusíte být zarputilým ekologem ani veganem, aby jste ocenili jejich kolekce. Zejména kladně ohodnotíte jejich pokusy experimentovat s recyklací různých materiálů. A když už zmiňuji tu recyklaci, je dobré vědět, že od roku 2007 jsou jejich podšívky pouze ze 100% recyklovaných plastových lahví (a pozor novinka: nyní i z recyklovaných pneumatik jízdních kol).

Na závěr vám už jenom doporučíme mrknout se na novou korkovou kolekci a nebo se ZDE rovnou podívejte na jejich nejnovější řadu pro nadcházející sezónu. Sortiment je značně rozmanitý. Naleznete tu vše od elegantních kabelek přes vintage brašny až po městské batůžky.

FW15_Online_Lookbook_pg_9_en

Zdroje: 1, 2, 3, 4