• Lifestyle  • 21 denní RAW FOOD challenge- den první a druhý

21 denní RAW FOOD challenge- den první a druhý

Vždy fascinovalo vegeteriánství nebo veganství, rozhodla jsem se si zkusit něco podobného na vlastní kůži a jelikož mám ráda extrémy, tak jsem rovnou začala s raw dietou. V současné době se zdravý styl života stává velkým trendem, takže se s našimi čtenáři budu dělit o veškeré recepty a pocity, které mě celou dietou provází.

DEN PRVNÍ

Je důležité tělo předpřipravit na lehký šok raw food, takže první den je nejlepší si dát jak já říkám ”detoxikační”, kdy po celý den vůbec nic nejíte, pouze pijete vodu nebo zelený čaj.

DEN DRUHÝ

Snídaně: Každý den začínáte vodou s citrónem, to pro mě nebyla žádná novinka. Takto začíná můj každý den. Vymačkám si vždy do velké sklenice šťávu z půlky citrónu, doleju do půlky horkou vodou a následně přidám vodu pokojové teploty. Taková voda odvádí z těla veškeré toxické látky, nastartuje metabolismus, dodává našemu tělu vitamín C a navíc citrón napomáhá hubnutí, takže zavést tento zvyk je výhrou pro každého z vás. POZOR je ale důležité tuto vodu požívat nalačno.

Screen Shot 2015-04-02 at 15.13.53

Čerstvá šťáva: fialové zelí, celer, citrón, zelené jablko

Smoothie: celer, okurka, ananas/banán/borůvky (můžou být mražené), citrón, zázvor, petržel, koriandr, kokosová voda/pitná voda

Veškeré ingredience přidáte do blenderu, následně přidáte buď kokosovou nebo obyčejnou pitnou vodu. Já osobně je vždy míchám, jednu plechovku kokosové vody a následně doleju pitnou vodou. Toto smoothie si rozdělte na dvě porce. Jednu si dáte k snídani a druhou po obědě. Screen Shot 2015-04-02 at 15.14.03

Ovoce: můžete si dát jakékoli ovoce, jedno ne kilogram samozřejmě.

Oběd: Salát Caesar

Listy obyčejného salátu smícháte s brokolicovými klíčky (nebo jakýmikoli jinými) a piniovými oříšky. Dressing si můžete zakoupit v supermarketu, já jsem zvolila Low Fat ze sítě Marks&Spencer. Vše smícháte, dle chuti můžete přidat Himalájskou sůl a pepř.

Večeře: Chilli Sans Carne

Do blenderu přidáte dvě velká rajčata, hrstku vysušených rajčat, půlku avokáda, koriandr, chilli koření, tmín, česnek, cibuli v přášku, šťávu z půlky citrónu, čtvrtku zlaté cibule, hrnek hrášku. Podávejte zabalené do salátových listů.

 

Dobrou chuť!