• Fashion News  • 35. výročí tvorby Blanky Matragi

35. výročí tvorby Blanky Matragi

Máte už plán na 11. listopadu tohoto roku? Blanka Matragi slaví 35. výročí od otevření ateliéru Haute Couture v Bejrútu a při této příležitosti pořádá přehlídku, na které představí svou novou kolekci „Elements“.

Rej přírodních živlů v rukou naší nejspecifičtější a zároveň nejznámější módní návrhářky. Blanka Matragi má za sebou již několik světových projekcí a již tradičně se vrací se svou novou kolekcí zpět domů do České republiky, aby zde ve Smetanově síni v Obecním domě oslavila svou tvorbu.

Z jejího autorského tahu patrného nejen z jejích oděvních modelů, ale také z designérských výrobků, se můžeme těšit na podívanou jako z těch nejkouzelnějších snů.

035s

I když tentokrát má její tvorba až příliš vážný a o to důležitější podtext. Jak se k této přehlídce vyjadřuje samotná návrhářka?

„Bez základních přírodních živlů – půdy,vody,vzduchu i ohně by život na naší Zemi neexistoval, proto i já se v kolekci „Elements“ v téhle pohnuté době navracím ke kořenům a svým dílem chci přispět k úsilí o záchranu planety. V mé 35. leté tvorbě se tyto atributy elements vždy prolínaly nejen v mých oděvních a sklářských dílech, ale zároveň i v experimentálním průmyslovém designu. V této kolekci bych chtěla spojit své dosavadní zkušenosti a ukázat vývoj v mém tvůrčím procesu, obohacený o nejnovější technologie nejen v materiálech, ale hlavně v přístupu a používání mých autorských inovačních nápadů v 3D efektu s optickými iluzionistickými prvky.“ Osvětluje nápad a na svých webových stránkách Blanka Matragi.

w290

Zájemci, kteří si tento jedinečný galavečer nenechají ujít, si mohou vstupenky zakoupit již nyní na stránce: www.matragi-elements.cz

 

Zdroj: 1, 2