• Fashion News  • Podpořte nákupem oblíbené návrháře z Brna – část první

Podpořte nákupem oblíbené návrháře z Brna – část první

Skoro nikoho by před rokem nenapadlo, že pandemie COVID-19 bude negativně ovlivňovat naše životy i v roce následujícím. Na začátku pandemie bylo všude cítit velké odhodlání nové onemocnění co nejdříve porazit. Hned v závěsu za zdravotníky v první linii stáli naši návrháři, kteří neváhali ani minutu, ze dne na den odložili rozešité zakázky, a po nocích šili pro naše zdravotnická zařízení i obyčejné lidi roušky, kterých byl v tom čase nedostatek. Dlouhodobě zavřené obchody, nemožnost se setkávat během nejrůznějších pop-upů a přehlídek, to vše mělo vliv nejen na naši psychiku, ale způsobilo i nemalé propady tržeb u našich oblíbených designérů. My však nezapomínáme na ty, kteří za námi stáli na začátku pandemie a nadále neúnavně pracují na zakázkách, aby nám mohli stále přinášet kvalitní lokální produkty. Podívejte se, co si pro nás připravili návrháři v Brně, a udělejte nákupem radost sobě i jim.

About Studio

Vizí studia ABOUT je tvořit nadčasový oděv, který nepodléhá trendům. Ve studiu tak seženete kvalitní košili, pohodlnou mikinu i stylové šaty. Pořiďte si třeba nový přechodový kabát, který vám bude sloužit několik sezón, nikdy totiž nevyjde z módy. Dále pak doporučujeme hřejivé svetry, příjemné hedvábné topy či zavinovací šaty, které sluší každému typu postavy. V About Studiu používají ty nejlepší materiály, vlnu, bio bavlnu, len a hedvábí.

MELA

K přitažlivé ženě prostě patří hezké šaty nebo slušivá sukně, tím se řídí brněnský brand MELA, který používá heslo dressmaking. Ať už tedy sháníte šaty na běžné nošení či na večírek, ples nebo svatbu, pak by vaší pozornosti tento stylový brand neměl ujít. Zvolit si lze z několika střihů, délek i barev, vzniknou tak šaty přesně dle vašich představ. Uložte kalhoty na dno skříně a nechte si ušít vysněné šaty v ateliéru Mela.

Theó

Andrea Lojkásková, stojící za značkou THEÓ, navrhuje klasické kousky i solitérní věci, které mají duši. Brněnská návrhářka se dlouhodobě věnuje ucyclingu a při navrhování oděvu vždy uplatňuje svoji kreativní vizi, díky tomu vznikají neopakovatelné kousky, ve kterých budete v ulicích města nepřehlédnutelná. Andrea, která mimo jiné působí i jako vyučující na SŠUD, vždy ráda podpoří mladé talenty. Poslední počinem tak bylo focení, ve spolupráci s Terezou Noskovou, Miou Křivou a Andreou Poslužnou, pro mags.cz a chystaný pop-up Trafika. Tašky na focení zapůjčila Alžběta Drcmánková, halenky, šaty a originální čelenky jsou Theó.

MANi

Další designérkou, která ani v době korony neusnula na vavřínech, je Maria Rojko Nisu, která tvoří pod značkou MANi. Kožené módní doplňky, které vznikají ručně z továrních odřezků, si zamilujete. Rozšiřte šatník o novou kabelku, hladkou peněženku či originální opasek s vyměnitelnými díly. Nebo si pořiďte proslulou „Kunda“ peněženku, poslední design v úpravě s kovovými nýty s názvem Korona kunda vás donutí si udržet, i při vyšším výdaji peněz, úsměv na tváři, protože může být i hůř.

VERCHIA

Šaty od VERCHIA, značky návrhářky Veroniky Procházkové, se vyznačují jemností, elegancí a něhou. Návrhářka, kromě snových svatebních šatů a modelů na míru, nabízí i propracované kousky na běžné nošení. Pořídit si tak můžete příjemné hedvábné šaty, bílou bavlněnou košili či krajkovou sukni. V neskutečně ženských a jemných modelech z krajky se budete, nejen ve svatební den, cítit jako princezna.

alešbáry

K prezentaci nové kolekce #mysoul #mymind #myblood, kterou jsme vám představili již minule, použilo návrhářské duo alešbáry formu videa. Online přehlídka vznikla ve spolupráci s umělkyní Zuzanou Bartošovou, která rozložila svou několikametrovou světelnou sochu v místnosti ateliérového komplexu Kumst. Dílo vzniklo z myšlenky neustálé cirkulace. Koncept dokonale doplňoval původní myšlenku designérů: tělo, mysl, duch – uzavřený kruh. Zhlédněte magickou show a vyberte si kousek do vašeho šatníku.

Zdroj fotografií: archiv značek