• Lifestyle  • 4 méně známé vychytávky pro focení se smartphonem P20 Pro

4 méně známé vychytávky pro focení se smartphonem P20 Pro

Huawei byla donedávna na českém trhu ne příliš známá značka, nabízející chytré mobilní telefony za příznivé ceny.  Dneska se těší tato značka obrovskému „boomu“. My vám dnes přinášíme 4 vychytávky, které vám usnadní focení s modelem P20 Pro.

Focení je dneska obrovský trend, kdo nefotí, „jako by nebyl“. Fotí se dnes naprosto všechno, od selfie až po fotografie jídla, skupin, portrétů… Uživatelé sdílejí poté své fotky na sociální sítě a každý chce sklidit úspěch. My tady pro vás dnes máme top 4 tipy, které vám k dokonalým fotkám pomůžou!

  1. Vyrovnejte horizont

V případě nakloněného záběru vás umělá inteligence v telefonu P20 Pro sice nebude automaticky korigovat, ale upozorní vás na to, že jste nakřivo. Telefon je schopen rozpoznat přírodní horizonty, jako například hladinu jezera či střechu domu, a znázornit je přerušovanou čarou. Zároveň zobrazí horizontální naváděnou čáru, která představuje aktuální naklonění objektivu.

Pokud si přejete fotit ve vodorovné poloze, stačí mírně otočit fotoaparát tak, aby se obě úsečky překrývaly a vybarvily se žlutě, a stisknout spoušť. Výrobce nás ale nechtěl omezovat v kreativitě, proto je tato funkce pouze informativní a rozhodnout se musíte sami.

  1. Skupinová fotografie bez odříznutých nohou

P20 Pro využívá mechanismů strojového učení k tomu, aby vylepšil kompozici fotografie s více lidmi. Díky tomu rozpozná, jak by měl vypadat ideální záběr, a vás následně nasměruje pomocí rámečku. S touto funkcí nehrozí, že by někomu na snímcích chyběly končetiny, popř. jiné části těla.

  1. Rozostření pozadí

Známý bokeh (čti boké) efekt má japonský původ a nese velmi prozaický význam: v překladu znamená „rozostření“. Zatímco bokeh byl dlouho výsadou digitálních zrcadlovek, v roce 2016 pronikl do světa mobilních telefonů.

Ve smartphonech se o jeho realizaci stará buď duální fotoaparát, který spojuje dva snímky, nebo softwarová úprava ex-post. Nutno přiznat, že i tato technologie musela trochu dozrát, než jsme se dočkali přirozeně vypadajícího výsledku. S příchodem roku 2018 mnozí odborníci přiznávají, že rozostření pozadí je při focení špičkovým smartphonem Huawei P20 Pro srovnatelné se zrcadlovkou.

Na sociálních sítích běžných lidí není bokeh ještě tolik viditelný a rozšířený. S telefonem Huawei P20 Pro vás dělí od fascinujících fotografií pouze jeden dotyk. Protože právě tak se tato funkce zapíná a vztahuje se na snímky jak z předního fotoaparátu, tak těch, které jsou pořízené tím zadním.

  1. 3D osvětlení a modelování obličeje

Při snímání portrétových snímků s Huawei P20 Pro mnohokrát stačí, aby se „zkrášlovací“ funkce pohybovala kolem úrovně 1 či 2 z deseti. Za krásné estetické výsledky i při nízkých úrovních může dvojitá virtuální péče.

V první řadě se jedná o 3D portrétní osvětlení, jemuž předchází AI. Jakmile AI identifikuje, kde na snímku se nachází tvář člověka, umožní nasvítit cíleně pouze tvář, jako byste měli k dispozici studiová světla či odrazky.

Důležité je nejen vědět, ZDA je třeba model dosvítit, ale zejména JAK. Proto v druhé fázi nastupuje funkce „Face modeling“, která vylaďuje virtuální osvětlení tak, aby co nejvíce portrétu lichotilo.

V oficiálním videu od Huawei od 1:19 https://www.youtube.com/watch?v=R6e0zbPxac0 je vidět, jak tato funkce funguje.

V obou případech jde o automatický proces, ve kterém se musíme spoléhat na umělou inteligenci a její vyhodnocení situace. Na druhé straně AI za nás vyřeší i nastavení, ke kterým bychom běžně potřebovali mnoho znalostí a zkušeností. Na koncept umělé inteligence proto můžeme nahlížet nikoli jako na ohrožení, ale spíše rozšíření kapacity vlastního mozku. Jako na šikovného studenta, který se učí teorii pokročilé fotografie, zatímco vy si před spaním přečtete raději beletrii.

Vyhrajte s Huawei P20 Pro fotografickou soutěž Huawei NEXT IMAGE

Šikovný Huawei P20 Pro se stane skvělým pomocníkem nejen ve vylepšování vašeho fotografického umění, ale s jeho pomocí můžete zapůsobit i na renomované porotce prestižní soutěže NEXT IMAGE, kdy, společně s těmito tipy, určitě zabodujete. Pravidla soutěže a časový harmonogram jsou umístěny na webu http://campaign.consumer.huawei.com/cz/. Na vítěze čeká nejen lákavá finanční odměna ve výši až 10 000 eur, ale i otištění snímků v prestižním časopise National Geographic a mnoho dalšího.

 

Vyzkoušeli jste už nějaký z těchto tipů? 

Zdroje: 1, 2