• Beauty  • Péče o pleť v horkých letních dnech

Péče o pleť v horkých letních dnech

Chcete vaši pleť udržet krásnou i v létě? Nemáte zájem o ucpané póry, pihy nebo pigmentové skvrny? Máte pleť mastnou a myslíte si, že ji nemusíte více hydratovat? Máme pro vás tipy na péči o pleť v horkých letních dnech.

Pitný režim je naprostý základ

Nemusíme asi ani zmiňovat, že prvním a nejzásadnějším krokem ke krásné, prozářené, čisté a zdravé pleti je dostatečný pitný režim. Je to tip, který nestojí vaší peněženku tisíce a který má opravdu viditelný účinek! Nejlépe pijte čistou vodou. Teď v letních dnech si ji třeba dochuťte mátou, citrónem, limetou, pomerančem a ledem! Jedná se o velmi lehký krok k dosažení spokojené a zdravé pleti!

Hydratujte i v horkých letních dnech

Dalším nezbytným must have je pleťový krém. Lehký, ale hydratační, zvolený podle typu vaší pleti. Ačkoli tyto horké letní dny mají tendenci nadměrně mastit pleť, krém je i v tomto případě nezbytností! Dodá vaší pleti nejenom živiny, ale také poskytne ochranu a hydrataci! Zkuste sáhnout po nějakém přírodním, lehkém, bez parabenů. My doporučujeme Lush nebo třeba Havlíkovu Apotéku.

Dalším must have, který zde zmíníme, jsou termální vody! Super rychlý pomocník ve vedrech! Termální vody seženete ve stříkací podobě, kdy vás proud vody osvěží, zhydratuje a zklidní třeba i začervenalou pleť.

Opalovací krém s vysokým ochranným faktorem

Slunce opaluje i ve stínu, pod mrakem, a i tehdy, když není zrovna třicet osm stupňů. Ochrana pleti je stejně důležitá jako její hydratace. Ačkoli máte hodně pigmentu a jste právě ti šťastlivci, kteří nejdou do červena, sáhněte po ochranném faktoru tak jako tak! Nemusíte se mazat faktorem padesát plus, ale alespoň faktorem dvacet. Slunce je opravdu hodně agresivní a vaše pleť si pigmentové skvrny a nebezpečné pihy opravdu nezaslouží.

Péče o pleť úzce souvisí také s tím, co si na sebe „hodíte“ hned po zhydratování vaší pleti. Snažte se nesoukat do umělin, ve kterých nemůže vaše kůže dýchat, zapařuje se, červená a může dojít až k ekzémům. Nejlepší je bavlna, len, volné a vzdušné střihy.

 

Zdroje: 1, Pixabay