• Lifestyle  • 4 místa, která stojí za navštívení v Brně

4 místa, která stojí za navštívení v Brně

Ať už vám koronovirová pandemie zkazila plány na dovolenou nebo ne, tipy na výlet do Brna jsme si nemohli nechat ujít. Jedná se o krásné město, plné zajímavých památek a míst, která prostě musíte vidět!

Vila Tugendhat

„Vila manželů Grety a Fritze Tugendhatových z let 1929–1930, navržená architektem Ludwigem Miesem van der Rohe, je instalovanou památkou moderní architektury. Jako jediná památka moderní architektury v České republice je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V letech 2010 – 2012 prošla vila Tugendhat památkovou obnovou a restaurací. Stavba i s přilehlou zahradou byla restaurována do podoby v době jejího dokončení v roce 1930. Interiéry jsou vybaveny exaktními replikami původního mobiliáře. “ – tugendhat.eu

Vila Tugendhat má bohatou historii. Jedná se o velmi oblíbenou památku, kterou navštěvují i turisté. Výhodou je, že v této situaci se lépe shání lístky, a tak na vilu nebudete muset tak dlouho čekat. Mimo samotné prohlídky jsou k dispozici i různé edukační programy a výstavy.

Vodní nádrž Brno

V parném počasí není na škodu se někde pořádně ochladit. Pokud budete mít cestu do Brna, můžete si zajít do takzvaně Kníničské přehrady. Krom příjemného osvěžení vás nádrž překvapí i krásnou přírodou kolem sebe. Toto místo je skvělé na kratší procházku pro vyčištění myšlenek nebo běh s následným ochlazením.

U vodní nádrže najdete i plno vodních sportů, které si můžete vyzkoušet. O zábavu je tu postaráno. Třeba přijdete na chuť novým sportům, o kterých jste předtím ani neslyšeli.

Hrad Špilberk

„Špilberk je hrad a pevnost tvořící dominantu města Brna. Nachází se na vrcholu stejnojmenného kopce, který leží v městské části Brno-střed, na západě katastrálního území Město Brno. Hrad byl založen ve druhé polovině 13. století moravským markrabětem Přemyslem Otakarem II. a během staletí procházel mnoha výraznými proměnami. Z předního královského hradu na Moravě, vystavěného v gotickém slohu, se ve druhé polovině 17. století stala mohutná barokní pevnost, která byla několikrát bez úspěchu obléhána. Její kasematy byly na konci 18. století upraveny na obávanou věznici.“ – wikipedia

Hrad Špilberk patří k jedním z nejhezčích hradů, které v republice máme. Jeho návštěvu můžete spojit i s procházkou města.

ZOO Brno

Kdo by nemiloval zoologickou zahradu? V Brně najdete menší zoo, která má v rukávu plno es. Najdete v ní například virtuální prohlídku celého areálu, přes 300 druhů zvířat a spoustu metrů krásné přírody.

„Zoo Brno a stanice zájmových činností, příspěvková organizace chovala k 31. 12. 2018 na 2200 zvířat 408 druhů. Z toho bylo 481 savců 97 druhů, 264 ptáků 65 druhů, 171 plazů 45 druhů, 16 obojživelníků 3 druhů, 764 ryb 111 druhů, 509 bezobratlých 85 druhů a 8 paryb 2 druhů. První expozicí, která čeká návštěvníka po vstupu do Zoo Brno, jsou Tygří skály. Jedná se o velkoryse pojatý výběh, který obývají tygři sumaterští. Ti jsou ve své domovině silně ohroženi a Zoo Brno je chová v rámci Evropských záchovných programů. Zvířata lze v expozici pozorovat z vyhlídek přes skleněné přepážky, prosklené jsou i zimní ubikace a velmi atraktivní je prosklená vyhlídka z restaurace U Tygra, která s výběhem přímo sousedí.“ – Zoo Brno

Zdroj fotografií: 01, Pexels