• Beauty  • 5 beauty trendů, které ovládly sociální sítě

5 beauty trendů, které ovládly sociální sítě

Trendy a sociální sítě jdou v dnešní době ruku v ruce, protože na nich můžeme najít zdroj nekonečné inspirace. Stejně tak jako však novinky přichází, tak rychle také odchází, honem si tedy pospěšte a mrkněte, které trendy v oblasti krásy jsou nyní nejoblíbenější napříč sociálními sítěmi.

„Eco-friendly“ produkty

Udržitelnost, „přírodní“ a „eco-friendly“ jsou termíny, které poslední dobou vídáme stále častěji na sociálních sítích i jinde. Kosmetické firmy rozhodně nezahálí a předhání se v tom, kdo bude víc „vegan“ nebo „eco“, což (pokud se samozřejmě nejedná pouze o reklamu, ale složení ukazuje něco jiného) je skvělý krok pro lidstvo, můžeme však jen doufat, že nezůstane jen u trendu a budeme klást větší důraz na složení produktů i do budoucna.

https://www.instagram.com/p/B_4GAWPnOG3/

Přirozené obočí

„Instagramovému“ obočí z minulých let zdá se již odzvonilo a nově je k vidění naopak co nejpřirozenější obočí, to znamená žádné ostré hrany, žádné přehnané vykreslování, úplně stačí jen dokreslit chloupky a přejet gelem k tomu určeným. Na sociálních sítích je také velice populární tzv. laminace obočí, což je proces, který má za úkol chloupky zafixovat na jednom místě, popřípadě dotvarovat je a ztmavit, takže na nějakou dobu odpadá nepříjemný proces každodenní úpravy obočí.

Modrá

Modrá je barva letošního roku a svůj úspěch slaví nejen v módě, ale také v líčení, což dokazuje síť plná modrých „looků“, pokud nemáte odvahu na tuto výraznou barvu přes celé víčko, zkuste alespoň elektrickou linku, vypadá opravdu skvěle!

Grafické líčení

Zapomeňte na chvíli na precizní „blending“ (rozmazávání) stínů a odvažte se, letos to totiž vypadá na heslo – čím bláznivější, tím více IN! Na síti tak můžete najít divoké barevné líčení roztodivných tvarů a barev, fantazii se rozhodně meze nekladou. Zaujalo Vás toto líčení? Za nás určitě palec nahoru.

Neon

Neon prostě buď milujete, nebo nesnášíte, ať už se ale řadíte do kterékoli skupiny, jedno je jisté – Neon vládne internetu! Pokud se vám tento trend líbí, ale máte z něho strach, zkuste nejdřív neonkovou nanést pouze do vnitřního koutku oka, je to originální a dost „cool“.

Zdroje: 1,2,3,4,5,6,7,8,9