• Styling  • 4 novoroční předsevzetí pro váš šatník

4 novoroční předsevzetí pro váš šatník

Už nějakou dobu jste chtěli změnit něco ve vašem oblékání, nakupování a stylu, který nosíte, ale nikdy jste se pořádně nedostali k tomu, jak začít? Ať už na novoroční předsevzetí věříte nebo ne, možná je právě teď čas si tahle nová „pravidla“ nastavit a změnit tak to, s čím jste nespokojeni…

Rok 2017 je za námi a před námi je rok 2018 – další období, kdy můžete zase o kousek vylepšit své oblékání i životní spokojenost. Možná přemýšlíte, jak byste tento rok mohli zapracovat na svém šatníku, aby vám lépe sloužil. O tom, jaká předsevzetí bychom vám doporučili my,si můžete přečíst právě tady.

1# VYČISTIT ŠATNÍK
Pokud chcete svůj šatník změnit radikálněji, pak nejlepším způsobem jak začít, je protřídit ho. Hned po novém roce si tedy naplánujte očistu svojí skříně a vytřiďte věci, které se vám už nehodí, jsou obnošené a roztrhané, jsou nemoderní nebo jste je vlastě nikdy neměla na sobě. Pravděpodobně se budete cítit lépe a lehčeji. Navíc máte při takovém třízení prostor a čas uvědomit si, jaké kousky do šatníku potřebujete dokoupit a zapřemýšlet i nad stylem, jakým se chcete dále oblékat. Pokud si nevěříte, že byste takovou očistu zvládla sama, zkuste využít služby osobní stylistky, která vám s třízením pomůže a navíc při společných nákupech ukáže nové možnosti.

2# SEPSAT NÁKUPNÍ SEZNAM

Sestavením „nákupního seznamu“ se vyhnete tomu, že si pořídíte věci, které se vám nakonec k ničemu ve vaší skříni nehodí a nebo jsou trendové a velmi rychle vyjdou z módy. Proto si po vytřízení skříně promyslete, co byste potřebovala nového na sebe a zaměřte se při dalších nákupech pouze na to. Toto předsevzetí má ještě jednu nespornou výhodu a totiž, že eliminujete drobné pár set korunové nákupy. Díky tomu, že se zaměříte pouze na nákup oblečení z vašeho seznamu, si budete moct dovolit do každého nového kusu zainvestovat trochu více, a tím pádem svoji garderobu začnete pomalu obohacovat o zajímavější a kvalitnější kusy.

Poměrně přísné variantě tohoto způsobu nakupování a obměně šatníku se říká pravidlo 5 kusů francouzského šatníku a jeho podstatou je sepsat seznam pouze 5 kusů oblečení na jednu sezónu (celkem si tedy můžete pořídit 10 kusů oblečení za rok!). Tato metoda může být velmi přínosná třeba pro nákupní maniačky, které chtějí svoje nákupy trochu omezit.

3# ZAMĚŘIT SE NA KVALITNÍ MATERIÁLY

Kvalita vašeho oblečení se pozná podle kvality materiálů. Nový rok tedy může sloužit k předsevzetí, že od teď se zaměříte na nákup pouze kvalitních kusů. A hned vám dáme příklad, jak by tentokrát mohlo vaše nakupování vypadat – letos jsou velmi oblíbené objemné svetry. Jeden by se vám taky hodil, protože jste zjistila, že všechny ostatní z předchozích let jsou sražené, zažmolkované a střihově ani stylově vám již nesedí (díky předsevzetí #1). Místo tří různých za 900 korun si ale projdete nabídku vašeho oblíbeného obchodu s luxusními vlněnými a kašmírovými svetry a z nabídky se zaměříte na nadčasově střižené a barevně kombinovatelné kousky (předsevzetí #2). Díky tomu můžete investovat 2700 až 3500 korun a koupit si lepší svetr na několik dalších let, který vám bude dělat parádu pokaždé, když si ho vezmete. Takto pak budete přistupovat k nákupu veškerého vašeho oblečení. Každý váš nový přírůstek do šatníku vám bude dělat větší a větší radost, to vám slibujeme.

 

4# NAUČIT SE KOMBINOVAT

Do teď jste nakupovala stylem, že jste si pořídila jeden celý outfit, který nosíte dohromady, ale s ničím dalším jednotlivé kusy nekombinujete? Tím pádem máte asi spoustu oblečení, které ale můžete nosit jen v určité kombinaci a jinak ho nenosíte. Zapomeňte na toto „pravidlo“ a zkuste se v novém roce více odvázat a jednotlivé kusy oblečení nosit i s jinými kombinacemi. Při nákupu nového oblečení pak přemýšlejte s kolika dalšími kousky ve vaší skříni půjde zkombinovat a neberte ho, pokud nevymyslíte alespoň tři outfity. Váš šatník se díky tomu stane mnohem efektivnější.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10