• Gastro  • 5 food festivalů, které byste si měli zapsat do diáře a navštívit!

5 food festivalů, které byste si měli zapsat do diáře a navštívit!

Patříte mezi milovníky jídla? Ano? Tak jako pro vás jsou stvořeny food festivaly, protože kde jinde máte možnost ochutnat tolik rozličných chutí na jednom místě? Je až neuvěřitelné, kolik takovýchto akcí spojených s jídlem za rok proběhne. Být na všech snad ani není možné, ale tady máte prvních pět food festivalů, které byste si do svého diáře rozhodně měli zapsat.

Náplavka Street Food Festival

Kdy: 16.3. 2019, 10:00:-18:00 hod

Kde: SmíchovskáNáplavka, Praha

Již tuto sobotu můžete vyrazit na jeden z velmi známých food festivalů. Jedná se o Náplavka street food festival, kde na vás čeká pouliční gastronomie napříč celým světem od Španělska, přes Izrael až po Vietnam. Festival bude tentokrát spojen se svátkem sv.Patrika, tudíž na vás mimo jiné čekají irské pokrmy, irské pití i irská hudba. Co může být lepšího, než se projít po Náplavce kolem Vltavy a k tomu baštit nějakou dobrotu?

Garden Food Festival 2019

Kdy: 27.-28.duben 2019

Kde: Slezskoostravský hrad, Hradní 1/10, Ostrava

Pokud byste si chtěli dopřát kousek české, ale i kousek exotické stravy, tak právě pro vás je jako stvořený Garden food festival. Kromě jídla vás čeká i ochutnávka vín, destilátů a vybraných piv z minipivovarů.  To vše na Slezkoostravském hradě v Ostravě. A nebojte, program pro děti a hudební vystoupení zajištěno. Kdo by nestihl tento festival v Ostravě, bude mít možnost ještě 4.-6.dubna v Praze- Karlín,25.-26.května v Rožnově pod Radhoštěm, 31.8.-1.9. v Uherském Hradišti nebo pak 28.-29.9. v Olomouci.

Ochutnej Česko

Kdy: 4. května 2019

Kde: Hrad Veveří, Veverská Býtiška, Brno

Pokud jste milovníky především české kuchyně, tak si v sobotu 4. května udělejte výlet do Brna na food festival s názvem Ochutnej Česko. Čekat na vás budou desítky našich jídel, budete si moct koupit suroviny na jejich výrobu, zkrátka budete žít českou kuchyní, a ta stojí za to!

Superfestival zdraví 2019

Kdy: 25. května 2019, 9:00 hod

Kde: Oblastní muzeum Most, Československé armády 1360, Most

Food Festivaly nemusí vždy nutně představovat synonym pro obžérství, ale mohou se zaměřit i na zdravější formu stravování. Příkladem je Superfestival zdraví 2019, jehož třetí ročník se uskuteční v sobotu 25. května v Mostě. Těšit se můžete na více než 60 vystavovatelů od regionálních farmářů po výrobce zdravích produktů. Samozřejmostí budou ochutnávky, workshopy, přednášky, nejen pro dospělé, ale i pro děti a seniory. Jako bonus se zde představí doktor  David Frej se svou přednáškou Život bez zánětu – strava, režim a byliny proti zánětu a civilizačním nemocem. Tohle byste si neměli nechat ujít.

Prague Ice Cream Festival

Kdy: 2. června 2019

Kde: Výstaviště Praha

A sladká tečka na závěr. Jen málokdo nemá rád zmrzlinu a jen málokdo by neznal festival s ní spojenou, tedy Prague Ice cream festival. Letošní ročník se bude konat v sobotu 2. června. Kromě klasického gelata či točené zmrzliny nejrůznějších příchutí, si budete moct zamlsat na sorbetech, ice roll, veganských či bio zmrzlinách. Už aby bylo 2. června, viďte?

Zdroje: 1,2,3