• Gastro  • Kde si redakce DailyStyle pochutnala na italské kuchyni v centru Prahy?

Kde si redakce DailyStyle pochutnala na italské kuchyni v centru Prahy?

Italská kuchyně patří bezesporu mezi ty nejoblíbenější a nejvyhledávanější po celém světě. Kdo by odolal čerstvým těstovinám, pizze nebo pravé italské zmrzlině gelato? Odpověď je jednoduchá- málokdo. K tomu abyste si na těchto dobrotách pochutnali, nemusíte ale jezdit ani do Říma, ani do Neapole. I v centru Prahy najdete restaurace, kde si budete připadat jako v Itálii. Tady jsou.

La Piccola Perla

Přímo v Perlové ulici kousek od Národní třídy najdete restauraci La Piccola Perla. Kromě stálého jídelního menu si pochutnáte i na denním meníčku, které je na centrum Prahu opravdu za hubičku. Jídlo je kvalitní, chutné a najíte se z něho. Když jej doplníte o sklenku vína a na závěr si dáte tiramisu nebo gelato, budete odcházet s pocitem, že za rohem na vás čeká Koloseum.

Pizza Nuova

Když navštívíte jakoukoliv pobočku sítě Ambiente, neuděláte chybu. Platí to i v případ pizzerie Nuova v Revoluční ulici. V této restauraci byste rozhodně měli zkusit tradiční neapolskou pizzu s typickými vyfouklými místy a tmavými okraji. Pochutnají si zde ale i milovníci těstovin, salátu či dezertů. Pokud patříte mezi gurmány, naleznete v nabídce i neapolskou degustaci, při které ochutnáte od každého něco.

Marina Ristorante

Pokud si chcete pochutnat na italské kuchyni a mít alespoň trochu pocit, že jste u ,,moře”, pak jako pro vás je stvořena Marina Ristorante na Alšově nábřeží spadající pod síť Grosseto. V nabídce najdete vše od předkrmu, přes hlavní jídlo až po dezerty. Jejich bruschetta s restovanými krevetami, domácí těstoviny nebo pomerančová pannacotta nemají chybu.  A ještě k tomu koukáte na „české moře, na Vltavu.”

La Finestra in Cucina

Pokud budete poblíž Platnéřské ulice, rozhodně navštivte restauraci La Finestra in Cucina. Cenově se sice jedná o dražší podnik, ale zaplatíte za italskou kvalitu a navíc veškerou přípravu jídla můžete díky prosklené kuchyni sledovat v přímém přenosu. A jako bonus je zde vinný sklep.

Pasta Fresca

Další oblíbenou restaurací je Pasta fresca v Celetné ulici, která spadá do sítí Ambiente. Samozřejmostí jsou domácí těstoviny, risotto nebo gnocchi. Vše připravované z italských regionálních surovin. Doporučujeme Spaghetti  aglio e olio a tagliatelle.

Buon gusto!

Zdroj fotografií Pexels, 1,2,3,4,5,6