• Beauty  • 5 věcí, které se stanou, když řeknete sbohem cukru

5 věcí, které se stanou, když řeknete sbohem cukru

Nejdříve pojďme na pravou míru uvést to, že cukr sám o sobě není špatný. Přirozeně se vyskytuje ve velkém množství potravin, včetně ovoce či mléka. Z toho vyplývá, že přidávání nadbytku cukru do našeho denního příjmu potravy není nutné. Naopak zjistíte, že když se rozhodnete cukr zcela vyloučit, nastane mnoho pozitivních změn.

1. Vaše energie se zlepší

Je paradox, že mnozí z nás mají tendenci sáhnout po potravinách s vysokým obsahem cukru, včetně kafe či energetických nápojů, tehdy, když jsme unavení. Přesto lze beze všeho tohoto cukru dosáhnout vyšších zásob energie přirozenou cestou. Cukr blokuje schopnost těla udržet si energetické zásoby na maximálních hodnotách. Navíc cukr v krvi vás krátce dobije, ale poté se rychle dostaví vyčerpání, což je pro organismus náročnější.

2. Zlepší se práce zažívacího traktu i střeva

Vaše zažívání potřebuje spoustu vlákniny a minimální množství špatně stravitelných a nečistých potravin. Pokud vynecháte cukr, pomáháte zažívání a střevu obnovit schopnost efektivně zpracovat přijímanou potravu.

3. Vaše váha se bude stabilizovat

Cukr vzbuzuje další touhu po ještě větším množství cukru a to není řeč pouze o cukru v jeho syrové podobě. Většina cukru k nám přijde ve zpracovaných potravinách s vysokým obsahem tuku a se spoustou dalších nežádoucích surovin. Pokud se dáte na cukrový detox, vaše tělo se nebude muset vypořádávat zbytečně s nadbytečnými kaloriemi. Nebudete trápeni hladem a zároveň dojde k plynulému poklesu vaší váhy.

4. Vaše kůže bude vypadat zdravější

Čím to je, že se vám akné objevuje a mizí bez ohledu na to, čím ho mažete? Může to být tím, že cukr zevnitř ven narušuje vaši pokožku. Po vynechání cukru se zlepšuje kvalita kůže a vypadá zdravěji.

5. Přestanete chtít cukr

Je to fakt: cukr plodí cukr. Poté, co ho vyloučít ze svého jídelníčku, můžete pomalu pozorovat ztrácející se chuť na sladké. Ovoce vám bude chutnat velice sladké a když si poté vezmete kousek koláče, budete šokováni, jak moc je přeslazený.

Tak co? Budete i nadále všechno sladit?

Zdroje: 1, 2