• Lifestyle  • 55. ročník MFF Karlovy Vary mimořádně v srpnu

55. ročník MFF Karlovy Vary mimořádně v srpnu

Se začátkem prázdnin se běžně pojí i nejstarší Filmový festival u nás. Tento rok se však bude konat až v srpnu, a tak letní prázdniny spíše ukončí.

Letošní ročník se divákům představí od 22. do 28. srpna, již tradičně v Karlových Varech. Rozhodnutí, že se festival přesune mělo jeden zásadní důvod a to ten, aby se organizátoři mohli co nejlépe přiblížit podobě festivalu, na kterou jsou diváci zvyklí. Věří, že v srpnu už bude situace pro všechny z nás přívětivější a tím pádem se kultura uvolní ve větším měřítku. Bezpečnost hostů je však pro organizátory na prvním místě, a tak pravidelně komunikují s ministerstvem kultury a předními odborníky, mezi které patří například epidemiolog Petr Smejkal. Nedílnou součástí festivalu bude i pravidelné testování hostů tak, aby nedocházelo k žádným komplikacím. Jedná se o krůček k většímu bezpečí a pohodlí všech zúčastněných.

Oznámený byl také vstup strategického investora Rockaway Capital. Díky němu získal festival větší stabilitu a nové možnosti pro jeho rozvoj.

Na festivalu se můžete těšit na bohatý program plný zajímavých snímků i doprovodných čísel. Letos se však pracuje na budování platformy KVIFF.TV, která bude činná nejen po dobu festivalu. Bude nabízet informačně-publicistický obsah, který bude cílený jak filmovým profesionálům, tak laickému diváckému publiku. Fungovat bude celoročně a jejím cílem je vysílat k lidem artové filmy.

Momentálně probíhá první program na této platformě a to 16. ročník Pragueshorts Film Festivalu, který můžete vídat až do 27. června. Tento festival je sesterskou akcí MFF KV. Můžete na něm vidět nejzajímavější krátkometrážní snímky! Program naleznete na jejich stránkách. Ať už bydlíte v Praze nebo Ostravě, na tyhle snímky se můžete dojít podívat do vašich oblíbených, převážně artových kin. V Praze je to například Světozor, Bio Oko nebo Dlabačov. Právě na platformě KVIFF.TV budete moci hlasovat o nejlepší krátkometrážní snímek!

Karlovy Vary momentálně pracují na podpoře mladých filmařů a všech milovníků filmu. Stejně tak už pátým rokem uvádějí sekci „Lidé od vedle“, ve které se spojují s Nadací Sírius a vytváří spolu kontent s tématikou hendikepovaných lidí.

Zdroj fotografií: archiv MFF Karlovy Vary