• Gastro  • Brněnské kavárny, ve kterých vám půjde práce od ruky

Brněnské kavárny, ve kterých vám půjde práce od ruky

Všichni to známe, ne vždy se dá pracovat jen z domova nebo kanceláře. Občas je potřeba změnit prostředí. Sepsali jsme pro vás seznam kaváren, kde budete mít klid jak na práci, tak na studium. Tentokrát přicházíme s tipy z Brna.

Rebelbean Vlněna

Kdo jiný by měl prezentovat Brno než domácí pražírna Rebelbean. V roce 2013 Michal Stece a Honza Špalek připravili svoji první dávku kávy. A dnes jsou tahouni scény. Praží výběrovou kávu, a jak už název naznačuje, nebojí se při tom jít svou vlastní cestou. Jejich další myšlenkou bylo vytvořit kavárenský openspace, místo, kde se dá celý den nerušeně pracovat, popíjet dobrou kávu a užívat si prostor jako takový. Z toho vychází i samotný koncept kavárny. Sami se obsloužíte na baru, rovnou zaplatíte a pak už vás personál neobtěžuje.

V Melounovém cukru

Kavárna, která potěší nejen milovníky kávy, ale také ty, kteří si rádi dají něco sladkého. V nabídce jsou vždy dva druhy kávy a nepřeberné množství vynikajících zákusků – ideální na doplnění energie při vyčerpávající mozkové aktivitě. Příjemné prostředí a obsluha jistě vašemu flow napomohou.

Café Atlas

Kavárna Atlas leží jen pár kroků od Fakulty sociálních studií. Velký stůl blízko vchodu je připraven pro všechny, kdo potřebují na něčem pracovat. Je u něj klid a hlavně přístup k zásuvkám, aby váš notebook mohl běžet nonstop. Nejlepší na Atlasu je, že tu můžete strávit celý den. Začněte studovat ráno nad bohatou snídaní, v poledne si dejte mezi dvěma kapitolami pauzu na místní vynikající polévku, odpoledne vás probere káva a dortík. A večer se za své úsilí můžete odměnit sklenkou dobrého vína.

SKØG Urban Hub

Interiér brněnské kavárny SKØG Urban Hub je inspirován skandinávským designem, a tak je z velké části dřevěný. Název kavárny pochází ze švédštiny a v překladu znamená „Les“. Koncept podniku vznikl spojením kavárny, baru, pražírny a prostoru pro kulturní akce. Nezapomeňte se při práci pravidelně motivovat přísunem domácích limonád nebo povzbuzujícího espressa. Mimo široké nabídky nápojů si určitě vyberete i něco k zakousnutí.

Spolek

Pracujete na důležitém projektu? Snažíte se si do hlavy natlouct vědomosti z knih? Máte před sebou zkoušku? Možná z toho všeho máte žaludek jako na vodě, ale věřte, že po pořádném obědě vám to bude myslet mnohem lépe. Proto si nenechejte ujít místní polední menu za příznivé ceny. Na povzbuzení si dejte šálek kávy a pokud se potřebujete naopak uklidnit, zvolte třeba teplé mléko s medem nebo čaj.

Zdroje: Unsplash, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8