• Lifestyle  • 6 tipů, jak na úspěšný Instagram

6 tipů, jak na úspěšný Instagram

Chcete si založit účet na Instagramu, sociální síti, která je populárnější každým dnem, nebo svůj profil již máte, ale přáli byste si pozvednout jeho sledovanost? Tady je šest tipů, které vám ukážou, jak na to!

Díky svým uživatelům, kterých už je víc jak miliarda po celém světě, Instagram zaznamenává v posledních letech nebývalý úspěch. Ne však každý uživatel této sociální sítě ví, jak efektivně zaujmout své sledovatele. Pojďme se společně podívat na stručný návod:

1. Celistvost:

  • Dříve než začnete s postováním příspěvků, měli byste se zamyslet nad konceptem svého instagramového profilu. Je ověřeno, že lidé nejvíce sledují právě ty profily, které jsou nějakým způsobem uspořádané a ubírají se předem promyšlenou cestou. Nezáleží totiž jen na tom, jak bude vypadat samotná fotka, ale jak celkově působí váš tzv. feed. Dobré je se zaměřit například na barvu nebo filtr, který bude na vašich fotkách dominovat.

2. Kvalita nad kvantitu:

  • Kdo říká, že musíte své sledovatele neustále zásobovat fotkami? Buďte aktivní pouze, když máte co sdělit a pohrajte si s kvalitou fotky. Úspěšné jsou fotky ostré, barevné a pořízené na dobrém světle. Důležitý je i význam, který má fotka přinést. S tím souvisí to, co napíšete do popisku. Podmínkami pro úspěch je stručnost, většina lidí totiž dlouhé texty nečte, a znalost gramatiky.

3. Osobitost:

  • Nebojte se být originální a nápadití! Zajímavost rozhodně není na škodu. Pokud budete přidávat jen svá selfie nebo fotky domácího mazlíčka, může se stát, že to sledovatele časem omrzí. Střídejte fotky svých přátel, přírody, rodiny, … prostě buďte sví.

4. Hashtagy:

  • Používat je nebo ne? Když použijete hashtag, neboli symbol pro klíčové slovo, měl by vaši fotku více zviditelnit a celkově by příspěvek měl sklidit větší úspěch. Pokud to tedy chcete s Instagramem někam dotáhnout, nejspíš se jim nevyhnete. Nemusíte jich však vypisovat zbytečně mnoho, stačí pár, které nejlépe vystihnou vaši fotku. Snažte se vybrat hashtagy, které jsou neobvyklé a ne tak časté, jinak se vaše fotka ztratí v záplavě dalších.

5. Instagram Stories:

  • Zkráceně InstaStories jsou fenoménem, který je hojně využívaný. Příspěvky po 24 hodinách zmizí a máte díky nim možnost navázat osobnější kontakt s vašimi fanoušky.

6. Brát to s nadhledem:

  • Na závěr to nejdůležitější. Nechytejte se za hlavu, když se zpočátku nedostaví takový úspěch, jaký jste čekali. Podstatné je, zda vám přidávání příspěvků přináší radost a jestli jimi obohacujete své sledovatele dávkami vtipnosti, originality a kreativity. Věřte, že sledovanost pak poroste sama. V dnešní době si můžete jak lajky, tak sledovatele koupit, což nemá žádný význam. Zaujměte svou osobou!

Zdroj: Pexels