• Lifestyle  • Dopřejte si OFFLINE den: Odpojte se jednou za týden a mějte více času pro sebe

Dopřejte si OFFLINE den: Odpojte se jednou za týden a mějte více času pro sebe

Co si budeme povídat, jen málokdo není v dnešní době na sociálních sítích, ať už na Facebooku, Instagramu, Twitteru nebo na čemkoliv jiném. Sdílíte tam své zážitky, postoje, názory, radíte si, dáváte tipy na jídla, restaurace, knížky apod. Sociální sítě jsou v určitém ohledu fajn, ale na druhou stranu všeho moc škodí. A ruku na srdce, kdybychom spočítali, kolik hodin na nich trávíte, možná by vás polila horkost, a proto si zkuste jednou za týden dopřát  OFFLINE den, odpojte se od online světa a užijte si den sami pro sebe. Jak na to?

Odložte telefon a počítač

Telefon a počítač pro většinu lidí znamenají práci, odreagování se a v současné době i spojení se světem, ale taky jsou to díky nainstalovaným sociálním sítím pěkní žrouti času. Zkuste je v offline dnu používat co nejméně, ať vás to neláká. Ideální by bylo je nemít vůbec na očích, pokud to situace dovolí. Na telefonu si vypněte wifi a nezapínejte ani data, zkuste být v režimu letadlo a počítač, ten vůbec nezapínejte.

Věnujte se koníčkům

Offline den je ideální den pro vás, pro vaše koníčky. Přečtěte si knížku, na kterou se dlouho chystáte, udělejte si beauty den, opravte to, co máte rozbité. Jděte nakupovat, zasportujte si, dělejte to, co vás naplňuje. Řekněte si, co jste vždycky chtěli zkusit a využijte na to právě tento den.

Sejděte se s rodinou a přáteli

To nejvíc, co můžete člověku dát, je váš čas. Proč si s rodinou psát, když se s ní můžete potkat. Proč si s kamarády vyměňovat fotky na Instagramu, když si je můžete ukázat osobně? Máte offline den, využijte ho pro osobní setkání.

Najděte k sobě sparing partnera

Ve dvou se to lépe táhne. Zkuste se domluvit se ségrou, bráchou,  kamarádkou, kamarádem a pojďte do offline dne společně. Nemusíte ho mít ve stejný den, ale mějte ho jednou týdně a podporujte se. Budete pro sebe navzájem motivací.

Digitální minimalismus

 Jak zkrotit technologie, získat čas a koncentraci, o tom je digitální minimalismu. Pokud chcete do budoucna omezit sociální sítě a čas na telefonu a počítači obecně, tento pojem vám nebudete neznámý. Existuje několik knížek, ideální je přečíst si je právě v offline dnu.

Vypněte si aplikace, zamkněte si aplikace

Nejlepší, jak opravdu dodržet OFFLINE den, je vypnout si všechny aplikace a nebo je rovnou zamknout. Když nebudete mít v telefonu aplikace a chodit vám notifikace, nebude vás to lákat na ně koukat. Zdá se vám to těžké, není. Stačí si prostě říct, že reálný život vám žádný online svět nikdy nenahradí.

Zdroj fotografií: Pexels, Melvil