• Lifestyle  • 5 důvodů, proč jsme závislí na sledování Stories na Instagramu

5 důvodů, proč jsme závislí na sledování Stories na Instagramu

Sociální sítě a svět Instagramu pohltil nejednoho z nás. Přemýšleli jste nad tím, proč stále dokola klikáte na kolečka v horní části Instagramu a sledujete Stories influencerů a vašich přátel? My jsme přišli na několik důvodů, proč tomu tak je.

Dnešní doba si sociální sítě a mnoho času na internetu stále vyžaduje. I přesto, že se stále více lidí snaží proti prokrastinaci na Instagramu bojovat, stále se tu najde většina těch, kteří mu podléhávají a nechávají se vtrhnout do jeho útrob. Jaké jsou nejčastější důvody sledování stories?

Nudíte se

Sedíte u online hodiny nebo na home office a práce, kterou musíte udělat, nezní vůbec tak, jak byste si představovali. Venku prší a zdá se, že celý den bude stát za starou bačkoru. Během pauzy vezmete mobil do ruky a projíždíte sociální sítě. Říkáte si, že to je přesný obrázek vás? Věřte, že v tom nejste sami a tenhle zlozvyk trápí velkou skupinu uživatelů.

Jak proti tomu bojovat? Pokud máte práci nebo školu, dejte mobil do jiné místnosti nebo alespoň dostatečně daleko tak, aby vás nelákalo pro něj jít. Ne jen, že omezíte svůj čas na něm, což je velké plus, ale také budete mnohem produktivnější a zbyde vám čas na více věcí po práci! V tomto případě pomáhá i zredukování lidí, které sledujete. Čím méně lidí, tím méně Stories. Díky tomu vás to nebude tolik nutit, otevřít Instagram.

Sledujete někoho, koho nemáte rádi

Ať už se jedná o bývalého přítele nebo neoblíbenou osobu ve vašem životě, influencera, kterého nemáte rádi, jeho sledování může být důvodem, proč stále Instastories sledujete a čekáte na jeho chybu nebo špatně zformulovanou větu. Ženy určitě uznají, že přítelkyni bývalého přítele někdy sledovaly jen proto, aby ji mohly s nejlepší kamarádkou pomlouvat. Je tohle ale opravdu nutné?

Uchování si “toxických” lidí na sociálních sítích ve vás akorát vyvolá špatnou náladu a pocit, že musíte stále někoho hlídat. Sledujte jen ty, kteří vám něco předávají a inspirují vás. Jen díky tomu se vyvarujete špatné náladě a pocitu méněcennosti.

Hledáte tipy na aktivitu

Nudíte se, a tak máte potřebu hledat u jiných lidí, co dělají a necháváte se jimi inspirovat. To je naprosto v pořádku, jen pozor na negativní myšlenky, které by mohli napovídat, že někdo žije lepší život než vy! Pamatujte na to, že každý dává na sociální sítě jen to, co chce a nikdo nesdílí špatné chvíle a momenty, kdy se cítí špatně.

Nechávejte se inspirovat, ale ne utlačovat!

Kontrolujete život někoho jiného

Máte oblíbeného influencera a zajímá vás, co celý den dělá? Co jí, co cvičí, kam chodí? Přesně to může být důvodem toho, že stále aktualizujete hlavní stránku a čekáte na to, kdy už daná osoba něco přidá.

Čekáte na dotyčného odpověď

Q&A bývá častým způsobem, jak zodpovědět otázky někoho jiného. Častou aktualizací může být fakt, že čekáte, až vám někdo odpoví nebo se zajímáte o to, na co se člověka ptali ostatní lidé. Pokud máte dlouhý den, můžete tento způsob komunikace vyzkoušet taky.

Zdroj fotografií: Pexels