• Lifestyle  • 6x jinak a stylově. Jak originálně zabalit vánoční dárky?

6x jinak a stylově. Jak originálně zabalit vánoční dárky?

Štědrý den už klepe na dveře a vy stále ještě nemáte zabalené dárky? Nevadí aspoň je můžete zabalit jinak, než kdy jindy. Barevný papír a dárková taška to je klasika, zkuste něco originálního a stylového a překvapte tak své blízké.

Papír na balíky

Většina z vás je zvyklá balit do barevných balících papírů, co takhle ale místo pestrých barev použít papír na balení balíků, takový ten surový, jednobarevný, přírodní barvy? Že ne, že je moc tmavý a nijaký. Zkuste přes něj dát výraznou mašli či větvičku ze stromečku a budete koukat. V jednoduchosti je prostě krása.

Vyrobte si vlastní balicí papír

Balící papír, který se dá koupit v papírnictví je sice jistota, ale co takhle potěšit toho, koho obdarováváte vlastně vyrobeným papírem? Můžete vzít obyčejný papír, který pomalujete či potisknete razítky s nějakým motivem, který má daná osoba ráda. Nebo můžete vyrobit vlastní novinový papír a ten použít, případně můžete nastříhat několik balících papírů, ty slepit a už jen balit. Fantazii se meze nekladou.

Zavařovací sklenice

Kdo by doma neměl zavařovací skleničky neboli zavařovačky. Hodí se na marmeládu, okurky, čalamádu, to je jasné, ale na Vánoce je můžete zcela originálně použít k zabalení dárku. Jednoduše do sklenice dáte dárek, který se do ní rozměrově vejde, zašroubujete víčko a sklenici buď nabarvíte barvou na sklo, aby dárek nebyl vidět nebo obalíte balícím papírem.

Látka

Máte doma roztržené tričko, které už nemůžete ani nikomu věnovat? Co takhle ho využít místo balícího papíru? Této technice se dokonce říká Furoshiki a pochází z Japonska. Spočívá v různém skládání, točení a vázání látky. Pokud nechcete použít zrovna staré tričko, tak šup do prodejny látek.

Balicí papír, krabička s přízdobou

Pokud jste přeci jenom zastánci klasiky, zkuste ji alespoň něčím oživit. Stačí výrazná mašle, originální jmenovka, přivázaná větvička, šiška nebo ručně dělaný perníček. I takhle málo stačí a uděláte s tím parádu.

Balení v balení

Tohle možná někteří z vás znají. Rozbalíte papír a uvidíte krabičku od budíku, snažíte se tvářit nadšeně, ale…no a pak krabičku rozbalíte a v ní jsou nové hodinky, takové, jaké jste vždy chtěli.  Proč tedy takto nepřekvapit někoho z rodiny či přátel? Zabalte jim dárek do krabičky od něčeho jiného, převažte buď jen stuhou a nebo ještě přebalte do papíru. Efekt úžasu zaručen.

Tak šťastné a veselé Vánoce!

Zdroje: 1,2,3,4,5,6,7, Pexels