• Fashion News  • Módní kolekce plná retra za kterou stojí kolaborace Sarah Coleman a FENDI

Módní kolekce plná retra za kterou stojí kolaborace Sarah Coleman a FENDI

Baví vás barvy, vzory, tvary, trocha chaosu a retro? Tak to si určitě zamilujete kolekci, která vznikla spojením italského módního domu FENDI a newyorské umělkyně Sarah Coleman. Tento společný počin vznikl při příležitosti letošního ročníku mezinárodního veletrhu Design Miami, který se koná pravidelně každý prosinec v Miami na Floridě. Pojďte s námi nyní nahlédnout na výsledek této kolaborace, je to pastva pro oči.

Sarah Coleman začala svou kariéru spoluprací s jedním z nejznámějších a nejikoničtějších umělců svého oboru, architektem Peterem Marino (který se dostal do povědomí svými návrhy butiků pro světoznámé luxusní značky, jakými je například Louis Vuitton). Sarah Coleman si své jméno vybudovala ironickým přetvářením starších designérských záležitostí ve věci každodenní potřeby (například krabice mléka nebo židle od LV).

FENDI se tedy rozhodla pověřit tuto umělkyni, aby vytvořila kolekci designových kousků pro jejich butik ve známé čtvrti Miami Design District. Sarah se rozhodla využít staré látky a archivní snímky značky FENDI a vytvořila z nich originální retro věci. Kolekce poukazuje na otázku udržitelnosti, která v posledních letech rezonuje světem.

Koncem listopadu také vyšla speciální edice ikonické kabelky PeekabooISeeU této značky (navržena Silvií Venturini), kabelka je k dostání exkluzivně v butiku na Design District.  Inspirací této kolekce se staly samotné ulice rušného Miami.

Zdroje: 1, 2, 3, 4,5, 6, 7