• Lifestyle  • 8 českých ilustrátorů, díky kterým proměníte váš interiér v galerii

8 českých ilustrátorů, díky kterým proměníte váš interiér v galerii

Domov je místo, kde byste se měli cítit skvěle, kde byste měli mít své útočiště. Domov vytváří lidé, kteří v něm žijí, ale také interiér, kterým je tvořen. Každý z nás má rád něco jiného. Někdo vyznává minimalismus, někdo nádech industrialismu, někdo má rád barvičky. Někdo si zase rád byt, dům zdobí plakáty a kresbami ilustrátorů. Víte, jací čeští ilustrátoři jsou v kurzu? Díky kterým si váš byt či dům můžete proměnit v galerii? Tady jsou.

Tomáš Pernický

Tomáš Pernický je český grafik a ilustrátor zaměřující se na ilustrace s retro nádechem 50. a 60. let. Plakáty v tomto stylu váš domov okamžitě zútulní. V jeho výběru naleznete i plakáty do dětských pokojů, protože Tomáš je rovněž ilustrátorem dětských knížek. Jeho učitelem je pan Josef Válek, známý grafik jak u nás tak ve světě.

Jana Kloučková Kudrnová

Česká ilustrátorka a grafická designérka Jana Kloučková Kudrnová je absolventkou UTB Zlín- Fakulta multimediálních komunikací, ateliér grafického designu. Má za sebou stáž v Krakově a několik ocenění. Navrhuje design látek, ilustrovala CD a známá je její kolekce Z lesa. Jak název sám napovídá, jsou její plakáty inspirované přírodou.

Michal Bačák

Michal Bačák je držitelem ceny Elle Deco International Design Award a ceny a ceny Czech Grand Design Award. Spolupracuje s předními českými designery a renomovanými novinami. Jeho ilustrace můžete znát i z porcelánu značky Křehký. Jeho ilustrace proměňují náš svět v poetickou báseň.

Tomski a Polanski

Tomski a Polanski je studio tvořené Lukem Tomski a Ilonou Polanski, které vzniklo v roce 2012. Jak sami říkají, jsou solisti pracující v duu. Jejich ilustrace jsou plné barev, lidských příběhů a humoru. Naleznete je v novinách, časopisech, na kartách nebo třeba na tkaničkách. Showroom najdete na Praze 7.

Jan Trsek

Ilustrátor a grafický designér Jan Trsek stojí za plakáty a nejrůznější dekorace s nádechem skandinávského stylu, které najdete pod značkou Tellmi a Severski. Rád pracuje se dřevem a grafickými programy. Jeho plakáty a dekorační předměty jsou čisté a dodávají interiéru klid.

Andrea Tachezy

Andrea je, jak sama říká, ilustrátorka, sběratelka a domácí kutilka. Je absolventkou Vysoké školy umělecko-průmyslové. Umí šít, vyšívat, tkát, paličkovat a umí techniku šité jehly. Vyhrála soutěž o ilustrování knihy s verši Josefa Kainara a o jejím budoucím směrováním bylo rozhodnuto. Kromě ilustrace vytváří i produkty do e-shopu.

Karolína Stryková

Velmi osobitou grafickou designérkou, ilustrátorkou, ale i pořadatelkou tematických workshopů je Karolína Stryková. Vystudovala grafiku, vazbu knih, grafický design a typografii a nejraději kombinuje vše dohromady. S přáteli založila obchod Polagraph a vlastní papírnickou značku Odsek & graphics. A doučuje dopisovací dílny Krasopísmo. Jednou z jejich populárních kolekcí je Kafe Pop-Up, která je inspirovaná, jak název napovídá, kávou.

Číča v kleci

Číča v kleci je partička kamarádů, kteří chodí normálně na full time do práce, ale jednoho dne se rozhodli tvořit. Vytváří motivační plakáty, oblečení, magnetické rámečky nebo hrnečky. Všechno si dělají sami – marketing, web, logistiku a jejich produkty vám originálním způsobem rozjasní byt.

Zdroje: 1,2,3,4,5,6,7,8,9