• Lifestyle  • 8 nejposlouchanějších alb roku 2021, které ovládly žebříčky Spotify

8 nejposlouchanějších alb roku 2021, které ovládly žebříčky Spotify

Rok 2021 byl rokem skvělých hudebních počinů. Některé z nich ustály test času a dostaly se na přední místa žebříčku roku 2021, i když už tu s námi jsou delší dobu. V uplynulém roce ale na hudební scéně přibylo nemálo zcela nových alb. Ať už těch od známých umělců, nebo od terpve vycházejících hvězd světové hudby. Kdo obsadil první místo nejposlouchanějšího alba roku 2021 na Spotify?

8. El Último Tour Del Mundo – Bad Bunny

Na osmém místě se umístilo album El Último Tour Del Mundo portorikánského zpěváka, kterého všichni znají pod jménem Bad Bunny. Jedná se o jeho celkově čtvrté album s šestnácti nahrávkami ve stylu latin trap, raggaeton a rocku.

7. After Hours – The Weeknd

Další album z roku 2020, které se probojovalo do oblíbených alb roku 2021. The Weeknd kvůli probíhající pandemii musel odložit turné After Hours Tour po Severní Americe a Evropě. Bohužel ani rok 2021 nebyl příznivý pro uspořádání takto velké akce, a proto se fanoušci kanadského zpěváka koncertů snad dočkají v roce 2022. The Weeknd své album představí i v Praze!

6. MONTERO – Lil Nas X

Americký rapper a zpěvák Lil Nas X se proslavil singlem Old Town Road. V roce 2021 vyšlo jeho debutové studiové album s názvem Montero. Na albu se objevila jména i dalších umělců, jako je Jack Harlow, Doja Cat, Elton John nebo Miley Cyrus.

5. Planet Her – Doja Cat

Páté místo Spotify žebříčku obsadila americká zpěvačka a rapperka Doja Cat se svým albem Planet Her. Jedná se o její třetí studiové album, kterým se definitivně zapsala mezi uznávané svštové umělkyně. Za nejlepší skladby na desce je považována skladba Kiss Me More, I Don’t Do Drugs s Arianou Grande nebo píseň Woman.

4. = Ed Sheeran

Nejnovější album Eda Sheerena = (Equals) vyšlo na konci října, a přesto se dostalo až na čtvrté místo nejposlouchanějších alb celého roku 2021 na Spotify. Pro Sheerena je tato deska osobní zpovědí. Na písních pracoval v posledních čtyřech letech od vydání fenomenálního alba Divide. „Můj život se v posledních letech výrazně změnil – oženil jsem se, stal se otcem, zažil jsem ztrátu. A nad těmito tématy v nových nahrávkách přemýšlím. Equals vnímám jako album, na kterém jsem dospěl,“ řekl o albu Ed Sheeran během živého přenosu na Instagramu.

3. Justice – Justin Bieber

Album Justice vyšlo v roce 2021 a stalo se nejstreamovanějším albem rovnou ve 117 zemích. Inspirací pro vznik alba Justin Bieber čerpal v těžkých časech, kdy si uvědomil, jak je právě v takových životních etapách důležitá vzájemná pomoc. Album obsahuje 16 skladeb a Justin již tradičně dal prostor i jiným umělcům. Na albu tak nechybí singl s Chance The Rapper. Dále se objevuje například Khalid, Benny Blanco, Burna Boy a Dominic Fike. V květnu tohoto roku Bieber odstartuje Justice World Tour a jednou z jeho zastávek bude i Praha. Více o světovém turné se dočtete zde.

2. Future Nostalgia – Dua Lipa

Album, které ovládlo světové žebříčky už v roce 2020, se probojovalo až na neuvěřitelné druhé místo roku 2021. Není divu, Future Nostalgia je albem, za které Dua Lipa oprávněně získala ocenění Grammy. Zpěvačka albánského původu chtěla vytvořit desku odrážející její nostalgické vzpomínky na dětství a hudbu, kterou poslouchali její rodiče. Těmto písničkám se rozhodla dodat moderní nádech s futuristickými prvky, a tak se na výsledném albu s příhodným názvem mísí prvky disca, popu, elektropopu a funku.

1. SOUR – Olivia Rodrigo

Rok 2021 byl rokem ve znamení Olivii Rodrigo. Její debutové studiové album SOUR znělo v hlavě stále dokola snad každému z nás. Kdo by si hned nevybavil ikonický řádek „baby, like a damn sociopath“ z písně good 4 u? Zaslouženě tak Olivia obsadila první místo nejstreamovanějšího alba roku 2021.

Zdroj: Pexels