• Lifestyle  • 8 tipů, co podniknout a zažít v Brně během léta

8 tipů, co podniknout a zažít v Brně během léta

Minule jsme si představili osm zajímavých tipů, co podniknout a zažít v Praze. V dnešním příspěvku se společně přesuneme do Brna! Už jste někdy navštívili tohle město s jedinečnou atmosférou? Pokud ne, načerpejte inspiraci a udělejte si pohodový letní výlet právě tam.

Po stopách Brněnských architektonických stezek

Brno je plné historických památek, které stojí za návštěvu. Na své si zde přijdou i milovníci modernější architektury a to zejména funkcionalismu. Pokud se vám nechce složitě plánovat, co všechno nutně potřebujete vidět, vydejte se po některé z Brněnských architektonických stezek, která vás provede Brnem stejně dobře jako zkušený průvodce.

Na návštěvu k Mlsné holce

Mlsná holka je skvělý brněnský podnik, kam si určitě zaskočte na nějakou sladkou dobrotu na posilněnou. Zvláště vyhlášené jsou místní výborné donuty s jedinečnými příchutěmi, tak nezapomeňte alespoň jeden ochutnat! Lepší jste totiž ještě neměli.

zdroj: instagramový účet Mlsné holky

Letní osvěžení

Parné letní dny jsou kolikrát nepříznivé pro delší chození po městě, a proto přinášíme pár tipů na přírodní koupaliště v okolí Brna, kam se jet zchladit. Skvělou lokalitou je například Mariánské údolí, kde naleznete rovnou tři vodní nádrže na koupání v příjemném stínu lesa. Dále můžete vyzkoušet lom Hády nebo lom v Blansku.

Božský kopeček

Co by to bylo za léto bez pořádné zmrzliny? A jak už z názvu vyplývá, nad zmrzlinou z Božského kopečku si pochutnáte opravdu královsky. Navíc vám zmrzlinu prodají ze stylového pojízdného autíčka, které většinou zastihnete v okolí Zelného trhu. Z pestré nabídky si vybere úplně každý.

Tržnice v Olomoucké

Zbožňujete vietnamskou kuchyni? Pokud ano, tržnice v Olomoucké ulici je to pravé místo pro vás. Mezi turisty se říká, že právě toto místo nabízí to nejlepší pho v celé České republice. Mimo jiné zde taky seženete prvotřídní suroviny, jako je rýže nebo další tradiční vietnamské pokrmy.

Procházka v zahradách Špilberku

Projděte se v jednom z největších brněnských parků a užijte si velké množství zeleně, laviček, altánů a zahrad. A navíc Brno zde budete mít jako na dlani – ze zahrad uvidíte brněnské dominanty, jako je například katedrála svatého Petra a Pavla.

Vyhlídková plavba po Brněnské přehradě

Skvělým rekreačním místem poblíž Brna je Brněnská přehrada. Plaví se zde hned několik lodí, kterými se po přehradě můžete svézt a udělat si tak fajn odpočinkové odpoledne. Samozřejmě zde naleznete prostor i pro koupání nebo opalování. Také zde můžete provozovat velké množství vodních sportů a břehy lemované lesy přímo zvou k cyklistice nebo turistice. No zkrátka u Brněnské přehrady se nudit nebudete!

Užívejte si výhled na Petrově

Jeden z dalších výjimečných výhledů na Brno se vám naskytne na hradbách pod katedrálou svatého Petra a Pavla. Doporučujeme sem zajít při západu slunce se sklenkou vína a naplno tak nasát místní atmosféru.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay