• Gastro  • Letní drinky, jak je neznáte.

Letní drinky, jak je neznáte.

Jedno z nejlepších osvěžení do teplých dnů jsou drinky. Mojito, Piňa Colada, Aperol Spritz, Hugo Spritz, Cuba Libre, Gins Tonicem….kdo by to neznal. Tahle pití prostě k létu patří a nejen k létu.  Co takhle ale zkusit i jiné, ne tak známe drinky? Překvapte návštěvu a nabídněte jim nějakých z následujících.

Moscow mule

Vodka, zázvorové pivo, limeta v měděném hrnku.  To je moscow mule nebo taky moskevská mula.  Údajně tento drink vznikl náhodou, když parta podnikatelů hledala způsob, jak udat své výrobky. Udělejte si ho doma..

Ingredience: 5 cl vodky, 12 cl zázvorového piva, 0,5 cl limetové šťávy, drcený led,  plátek limety  či máta na ozdobu

Postup:  Do měděného hrnečku nalijte pivo a vodku. Přidejte limetovou šťávu a drcený led. Promíchejte a ozdobte limetou či mátou.

Negroni

Pokud patříte mezi milovníky ginu, ale rádi byste si dali něco jiného než gin s tonikem, pak zkuste negroni. Tento aperitiv se skládá z 1 dílu ginu, 1 dílu sladkého vermutu a 1 části bitteru. Drink vznikl v Itálii a a pojmenován byl podle hraběte Negroniho, který požádal svého barmana, aby mu do jeho oblíbeného drinku přilil gin.

Ingredience: 1:1:1 gin, campari, sladký červený vermut (ideálně 30 ml: 30 ml: 30 ml), pomerančová kůra na ozdobu

Postup: Naplňte sklenici ledem. Přidejte zbylé suroviny. Promíchejte. Dozdobte pomerančovou kůrou (tu můžete do drinku i přidat).

Bílý zázvorák

Bílý rum nepatří jenom do mojita.  V kombinaci se  zázvorovým pivem si můžete namíchat bílý zázvorák.

Ingredience: 6 cl bílého rumu, 12 cl zázvorového piva, limeta

Postup: Do longové sklenice dejte led, přilijte rum a pivo. Zamíchejte. Dozdobte limetou. Nápoj lze udělat i v nealko variantě, kdy místo zázvorového piva, použijte zázvorový tonik.

Kiwi margarita s mátou

Margarita patří k drinků, které jen tak neomrzí. Říká se, že vznikla jako americká verze na koktejl Daisy. Zkuste ho ve variantě s kiwi a mátou.

Ingredience: 80 ml tequily, 1 kus limeta, 30 ml likéru Cointreau, 1 kus oloupaného a na kostky nakrájeného kiwi, led, sůl

Postup:  Okraj skleničky potřete limetou a obalte v soli, poté je dejte na chvíli do mrazáku. V šejkru protřepte tequilu, likér šťávu z limety, kostky kiwi a led. Rozlijte do sklenic a popíjejte.

Metaxa Cucumber

Metaxa nepatří jen do Řecka a okurka nepatří jen do salátu. Naopak spolu v kombinaci vytvoří lahodný drink.

Ingredience: 4 cl Metaxy, 1 cl cukrového sirupu, 2 cl limetkové šťávy, 8 cl toniku, plátky okurky a bazalka na ozdobu

Postup: Do sklenice vložte plátky okurky (2-3) a limetovou šťávu. Přidejte cukrový sirup. Rozmělněte paličkou, dosypte ledem. Poté zalijte metaxou a tonikem. Promíchejte. Dozdobte plátky okurky a lístkem bazalky.

Orange gin tonic

Protože ginu není nikdy dost a v kombinaci s tonikem je to prostě klasa, tak tady je trochu vytuněný recept.

Ingredience: 50 ml orange ginu, toni dle chuti, lžička maracuji

Postup: Gin dolijte ve vysoké sklenici tonikem. Ozdobte lžičkou maracuji nebo snítkou rozmarýnu.

Na zdraví!

Zdroj: 1,2,3,4,5,6,7