• Lifestyle  • 8 tipů, co podniknout a zažít v Praze během léta

8 tipů, co podniknout a zažít v Praze během léta

Léto je v plném proudu a tak jsme pro vás připravili několik tipů, co můžete vyzkoušet, zažít nebo navštívit v Praze. Ať už do hlavního města jedete za zábavou, kulturou, s přáteli či partnerem, načerpejte dávku inspirace a zažijte něco nového! A jaké jsou vaše oblíbené tipy na letní aktivity v Praze?

Projeďte se po Vltavě

Kam jinam v létě než k vodě? Zkuste si proto půjčit šlapadlo na Vltavě a prozkoumejte krásy historického centra Prahy z trochu jiného úhlu. Pokud cestujete s partnerem či partnerkou, rozhodně zvažte večerní projížďku v lodičce – romantika zaručena!

Procházka Grébovkou

Projděte se jedním z nejhezčích parků v Praze v Havlíčkových sadech na Vinohradech. Ano, řeč je o parku Grébovka, který je inspirovaný italskou renesancí a nabízí úžasný výhled na Prahu. Kromě toho v Grébovce naleznete fontánu s vodní kaskádou, umělou jeskyni grotta nebo dokonce vinici.

zdroj: kudyznudy.cz

Zajděte na Vyšehrad

Vycházka na jedno z nejposvátnějších míst v Praze a s minimem turistů. Co víc si přát? Snad už jen krásný výhled, o který na Vyšehradě není nouze. A nezapomeňte si poslechnout zvonkohru!

Kafíčko v Coffee Truck

Další na řadě je tip na oblíbené místo, kde si v příjemném a klidném prostředí budete moci vychutnat odpolední kávu. Řeč je o Botanica Coffee Truck v pražských Vršovicích, což je podnik, který vznikl během pandemie. Zdejší atmosféra vás zcela pohltí a kvůli značnému množství květin si budete připadat jako v malé džungli.

zdroj: instagramový účet Botanica Coffee Truck

Na skok do Asie

Ano, i v Praze můžete okusit pravou chuť Asie. Stačí si udělat netradiční výlet do tržnice Sapa, kde v místních bistrech a restauracích máte možnost ochutnat výborné jídlo a nasát jedinečnou atmosféru. Krom toho si odtud můžete odnést spoustu asijských surovin, které jinde neseženete a můžete si z nich zkusit uvařit úžasné menu přímo u vás doma. Už jste někdy zkoušeli domácí Pad Thai?

Vzhůru za mořskými živočichy

Nemusíte jezdit k moři proto, abyste viděli živočichy, kteří tam žijí. Stačí si udělat fascinující výlet do Světa Medúz v obchodním centru Arkády na Pankráci. Naleznete zde více než deset tisíc druhů medúz všech různých tvarů a velikostí. Podobně rozmanitá podívaná vás čeká i v Mořském světě na pražském Výstavišti, kde v mnoha akváriích žije nespočet sladkovodních i mořských živočichů a to i z daleké Jižní Ameriky.

zdroj: svetmeduz.cz

Co takhle piknik?

Ve velkém horku se nikomu nechce chodit po rozpáleném městě a tlačit se v davu lidí na Karlově mostě nebo na Staroměstském náměstí. Tak co takhle si místo obcházení klasických turistických atrakcí rozložit deku ve stínu stromů nějakého parku a osvěžit se dobrým jídlem a pitím? Pokud se vám nechce nic připravovat, skočte si do nějaké kavárny poblíž pro dortík nebo ledovou kávu!

Navštivte letní kino

Den můžete zakončit pod širým nebem v letním kině. V Praze jich naleznete hned několik. Vyrazit můžete do letního kina Regina nebo na Karlín. Film i s krásným výhledem zhlédnete na střeše Veletržního paláce. Doporučujeme všemi deseti!

Zdroj: Pexels