• Lifestyle  • Adventní kalendář, aneb nejvyšší čas připravit se na blížící se Advent

Adventní kalendář, aneb nejvyšší čas připravit se na blížící se Advent

Ano, slyšíte správně! Advent se, chtě nechtě, nezadržitelně blíží, tak proč se na něj pořádně nepřipravit a nevyrobit si nějaký krásný adventní kalendář, jež nám to čekání na dlouho očekávaný Štědrý den trošičku zkrátí?

Zcela určitě vám nemusíme popisovat, co to ten adventní kalendář je, neboť jej všichni moc dobře známe. Je to zvláštní druh kalendáře, který ukazuje 24 dní před Vánoci, dobu samotného adventu až po Štědrý den, hezky odpočítávající den po dni.

Původním cílem adventního kalendáře bylo připomenou dětem vánoční událost popisovanou v bibli a zpříjemnit jim tak ono dlouhé čekání na vánoční dárky. V dnešní době je spojeno spíše již jen s tím čekáním na dárečky.

Co ale takhle letos upustit od koupi typického obrázkového kalendáře s okýnky naplněnými kousky čokolády a raději si vytvořit svůj vlastní originální kousek, kam můžete dát již jakoukoliv jinou drobnost, maličkost či psané poselství?

Vězte, že pokud si jej budete vyrábět sami, užijete si přitom nejen spoustu zábavy a legrace, ale i příjemného odreagování se od všedního dne a zasnění se nad tím, jaké budou ony „blížící“ se svátky. Nakopne vás to velkou dávkou tvůrčí energie a pozitivní nálady!

Už jste přemýšleli o tom, jak by takový váš vlastní adventní kalendář měl vypadat? Že tápete? Nevadí! Přinášíme vám spoustu inspirace na jednotlivé adventní kalendáře, jež se zároveň stanou luxusní dekorací vaší vánoční výzdoby.

Pohodlně se tedy usaďte a nechte se inspirovat samotnými kalendáři, které jsme rozdělili do několik skupin.

a) Adventní kalendáře pro šikovné pekařky.

Takový adventní kalendář vyrobený ze samotných perníčků nejen příjemně provoní váš byt vůní skořice a perníkového koření, ale uspokojí i mlsné jazýčky.

b) Adventní kalendáře pro šikovné švadlenky. 

Pokud chcete mít svůj adventní kalendář velmi originální, není nic jednoduššího, než si ho sami navrhnout a ušit. Kdo se nechce pouštět do nějak moc velkého šití, stačí sehnat několik ponožek nebo pytlíčků a pustit se do tvoření.

 c) A kdo si netroufá ani na pečení, ani na šití, může zvolit papírovou podobu adventního kalendáře.

Stačí nakoupit 24 stejných papírových sáčků, krabiček anebo obálek, pěkně si je ozdobit, vyšperkovat a naaranžovat buď na nástěnku nebo do stromečku. Zkrátka fantazii se meze nekladou.

 Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10