• ppl talk  • Pavlína Jágrová: „V second handech nakupuji velmi ráda.“

Pavlína Jágrová: „V second handech nakupuji velmi ráda.“

Pavlína Jágrová se na módní scéně pohybuje už nějaký ten pátek. Ví, jaké to je být v roli blogerky, influencerky, ale také modelky či zakladatelky e-shopu s oblečením z druhé ruky. Více o jejím vztahu k oblékání, sportu, ale třeba i o jejích zlozvycích se dozvíte v rozhovoru.

Tvým hlavním dlouhodobým zájmem je móda. Kdy ses jí začala věnovat profesně – ať už jako modelka, tak módní blogerka?

Vše začalo před 11 lety, kdy jsem začala chodit na kurz stylingu. V roce 2011 jsem si založila módní blog, který byl jedním z prvních u nás, a dva roky na to jsem začala pracovat pro jednu značku, a tak postupně získávala zkušenosti. Do toho jsem se příležitostně věnovala modelingu.

V posledních letech dáváš přednost udržitelné módě a nakupuješ v second handech. Jak často nakupuješ? Koupíš si sem tam stále i něco z fast fashion, nebo už pořizuješ jen kousky z druhé ruky, udržitelných kolekcí, případně od luxusnějších značek?

V second handech nakupuji velmi ráda. Občas si koupím něco i z fast fashion řetězců, ale je to minimálně, jednou za pár měsíců. I v takových obchodech se snažím hledat kousky z organické bavlny, případně jiných recyklovaných materiálů šetrných k životnímu prostředí. A co se týká nějakých luxusnějších značek, u těch kupuji víceméně jen kabelky nebo boty.

Společně s Pamelou Kašprišinovou a Petrou Vykouřilovou jsi založila e-shop Uniqued, kde prodáváte oblečení z druhé ruky. Jak se projektu daří? Nabízíte převážně kousky z vlastního šatníku?

Projekt se nám rozjel moc hezky a oblečení se prodává. S Uniqued máme do budoucna velké plány. Kousky jsou jak z našich šatníků, tak i ze sekáčů a některé také přešíváme a různě upravujeme. Právě teď připravujeme limitovanou kolekci doplňků, které šijeme ze secondhandových látek.

Máš v šatníku nějaký oblíbený kousek, na který nedáš dopustit?

Těch je spoustu, jeden bych asi vybrat nedokázala. Hodně ráda mám třeba kožich, který jsem před lety koupila právě v jednom second handu. Z designérských kousků je to ledvinka od Alexandera Wanga, kterou jsem si přivezla z Londýna. Nebo vintage džínová bunda z Budapešti. Často si z různých měst vozím suvenýry, které mi, když si je vezmu na sebe, připomenou místo, kde jsem je pořídila.

Který současný módní trend je tvůj oblíbený a co by sis naopak nikdy nevzala na sebe?

Teplákovky a vysoké kožené boty. A nikdy už neříkám u ničeho, protože vkus se mi mění. Před lety jsem si myslela, že nebudu nosit třeba široké kalhoty a teď jich mám plný šatník.

Kde hledáš módní inspiraci? Máš nějaký vzor?

Většinou na Instagramu nebo Pinterestu. Když se mohlo cestovat, tak v zahraničí v ulicích. Jeden konkrétní vzor nemám, ale odjakživa je mi hodně blízký severský styl.

Sama inspiruješ na Instagramu a založila sis za tímto účelem i profil na TikToku. Máš v plánu se na tuto sociální síť soustředit více?

Určitě bych tam chtěla přispívat častěji, akorát jsem zatím nevymyslela koncept videí, která bych chtěla dělat. Moc mě nebaví ty klasické TikTok tancovačky a trendy, uvidím.

Dost tě živí Instagram. Rušily nebo posouvaly firmy za aktuální krize spolupráce?

Rušily se jen eventy, ale samotné spolupráce jen v té první vlně covidu někdy v březnu. Teď jsem žádné změny moc nezaznamenala, naštěstí.

Máš nějaké zlozvyky?

Kouření. A ještě chodím spát pozdě. Ostatní jsem za ten minulý rok odbourala. Přestala jsem pít alkohol, jíst nezdravá jídla apod.

Chystáš se odbourat i zmíněné kouření? Například přechodem na elektronické?

Kouření klasických cigaret jsem odbourala úplně a postupně přešla na elektronickou variantu, konkrétně používám vaporizér blu. Tabák mi ale i přesto chutná, takže si do blu kupuju právě tuto příchuť. Sice je blu úplně beztabákové a tedy i méně škodlivé, ale tabáková příchuť u mě jednoduše pořád vede.

Určitě se nějak udržuješ v kondici. Jak to máš s cvičením doma? Chybí ti fitko?

Fitko mi chybí moc. Doma se snažím cvičit, ale není to samozřejmě takové jako s trenérem a veškerým fitness vybavením. Doufám, že už ta omezení brzy skončí.

Když je řeč o sportu, jsi neteří Jaromíra Jágra. Jaký vztah máš ty osobně k hokeji?

V hokejovém prostředí jsem vyrůstala, od dětství jsem chodila na strejdovy zápasy. Nějakou dobu jsem žila i v USA. Ale vždy jsem hokej sledovala hlavně kvůli Jaromírovi, než že by mě sám o sobě bavil.

Od vypuknutí první koronavirové vlny všichni sdíleli, co dělají v karanténě. Na jaké aktivity sis našla čas ty?

Začala jsem víc vařit a péct. A také malovat obrazy. Tyhle činnosti mě vždy bavily, ale nenašla jsem si na ně nikdy moc čas. Jinak jsem také hodně koukala na seriály nebo hrála The Sims – taková ta karanténní klasika 😀

Všimla jsem si, že ses věnovala i djingu. Už tě to opustilo, nebo by sis ještě chtěla někde zahrát?

Ráda bych se k tomu vrátila, ale teď se věnuji spíš jiným věcem, vzhledem k tomu, že momentálně nejsou akce a není kde hrát. Občas hraju doma, ale víc mě to bavilo, když jsem trénovala sety právě na akce nebo hrála pro přátele. Až se svět vrátí do normálu, určitě bych chtěla hrát víc.

Prozradíš nám, co plánuješ v blízké budoucnosti? Připravuješ třeba nějaký nový projekt?

Novinky na Uniqued store – chystáme tento rok spoustu věcí, takže doufám, že vše hezky vyjde. Ale bude záležet i na covidových omezeních. Ještě připravuji jeden nový projekt, který je zatím v úplném začátku a zatím nechci prozrazovat víc. Vše se brzy dozvíte na mém Instagramu.

DailyStyle PROMO: Článek je komerční prezentace a vznikl ve spolupráci s agenturou Topic PR.

Zdroj fotografií: Pavlína Jágrová