• Lifestyle  • ART TRADE CARDS aneb drobné kreativní posedlosti

ART TRADE CARDS aneb drobné kreativní posedlosti

V jádru své duše jsem kreativní člověk, který jen tak nevydrží sedět se založenýma rukama a musí pořád něco dělat, tvořit. Mám spoustu „tvůrčích posedlostí“ a jednou z nich jsou právě „Art Trade Cards“. Tato „kreativní posedlost“ v sobě zahrnuje tvoření několika nadšenců, jemuž předcházela předem daná výzva.

Výzvy se můžete chopit sami, anebo se do toho střemhlav vrhnout se svými dětičkami, které nejen na nějaký čas zabavíte tvůrčí činností, ale hlavně si to společné tvoření užijete stejně jako já se svými dcerkami.

A co to vlastně výměna ATC karet je? 

ATC neboli Art Trade Cards jsou kartičky o rozměrech 6,4 x 8,9 cm. Většinou se používá silnější papír, který se následně dekoruje. Dovoleno je naprosto vše: razítka, dekorační nůžky, vytlačovačky, děrovačky a mnoho dalšího. Fantazii se meze nekladou. Jediné, co se musí dodržet, je předem zadané téma. Každá z kartiček si nese na své zadní straně jméno svého tvořitele, datum, téma a pořadové číslo např. 1/10, 2/10, …10/10 (to aby bylo známo, kolik kartiček je v oběhu a kolikátá je to kartička).

ATC kartičky se ukládají do eurosložek o velikosti A4 (zde se do kapsiček vejde přesně 9 ATC kartiček, proto ty přesné rozměry). Vždy musíte nést v patrnost, že pokud děláte mnoho plastických dekorů, nemusí se tyto kartičky do kapsičky vejít, ty si pak můžete uchovávat jako my například v malované truhličce.

Samotnému tvoření takové kartičky předchází vyhlášení tzv. swapu (výměny). Vyhlašovatel zadá téma a čas, do kdy je možné se k výměně přihlásit. Poté, když je znám počet účastníků, tak se určí, kolik kartiček se bude vyrábět např. 10 (10 účastníků) a vyhlašovatel obešle s touto informací všechny účastníky, a zároveň jim určí i datum, dokdy mají být kartičky odeslány k vyhlašovateli.

Jakmile máte kartičky hotové, odešlete je ATC vyhlašovateli, a pak už se jen těšíte na obálku plnou kartiček od ostatních tvůrců. A ten pocit, když taková obálka dorazí, a vy se začnete probírat jednotlivými kartičkami, je naprosto úžasný a k nezaplacení.

Možná se ptáte, k čemu vám budou tyto kartičky dobré. Pokud nejste dost kreativní, tak pravděpodobně k ničemu. Já osobně si tyto kartičky schovávám a čerpám z nich další inspiraci pro tvoření. Jednou za čas si je pověsím na šňůru nebo síť, a pak se všichni kocháme jejich krásou; anebo je používám na výrobu přání a blahopřání, prostřednictvím nichž posílám radost zase dál…

 

Zdroj FOTO: 123, 4