• Lifestyle  • Myslíte si, že kola do města nepatří? Jste na omylu! Seznamte se s koly tokyobike.

Myslíte si, že kola do města nepatří? Jste na omylu! Seznamte se s koly tokyobike.

Kolo do města patří! Dopravou na kole nejenom šetříte životní prostředí, ale navíc to může být pekelně stylové a zábavné! Česká Republika, včetně Prahy, se začíná velmi úspěšně transformovat a s otevřenou náručí vítá cyklisty, o čemž svědčí růžová kola umístěná po různých místech velkoměsta.

Jízda ve městě přináší specifické požadavky, na které jsou kola od tokyobike připravena! Mají menší kola pro rychlejší akceleraci a při manipulaci určitě každý ocení i jejich nízkou hmotnost. Vedle technické dokonalosti je pro tokyobike charakteristický i nadčasový design, který z kol dělá ideálního společníka na cestu do práce, na schůzku nebo na večerní sraz s přáteli.

“Mám radost, že se kolo dostává ze své sportovní škatulky a že z něj je čím dál oblíbenější dopravní prostředek,” říká Václav Stránský, zakladatel showroomu Urbane.

Showroom Urbane v pražském Karlíně nabízí vše, co k jízdě na kole potřebujete. Naprostou nezbytností jsou doplňky, a to jak pro bezpečnost cyklisty, tak i pro bezpečnost samotného kola. Helmy značky Thousand nebudete chtít sundat ani když sesednete a revoluční airbag pro cyklisty značky Hövding posouvá bezpečí při jízdě o velký krok kupředu. V bezpečí ale musí být i samotné kolo, a proto jsou v showroomu k dostání zámky od Kryptonite. Žádný cyklista se neobejde bez batohu, do kterého se vejde vše, od notebooku po knížku, nebo třeba nepromokavé poncho od Otto London. Showroom Urban nabízí batohy sicilské značky Disappear Sewings z odolné kůže a pevného plátna, což je kombinace, která vydrží všechny nástrahy velkoměsta. Všechna kola i doplňky jsou k dostání v showroomu URBANE v Šaldově 28, Praze 8 – Karlíně, kde je možné si modely kol zapůjčit pro testovací jízdu.

A co vy, využíváte kolo jako dopravní prostředek nebo u vás vede MHD či auto?

Zdroje: 1, 2, 3