• Fashion Events  • Backstage Vivienne Westwood A/W’14

Backstage Vivienne Westwood A/W’14

Měla jsem tu čest, účastnit se výpomoci v backstagi přehlídky Vivienne Westwood v rámci Men Fashion Week v Miláně. Emoce, které prožíváte, když vidíte slavnou Vivenne nebo jste obklopena nejslavnějšími modely světa jsou nepopsatelné.

Kdokoli z Vás, kdo se účastnil jakékoli módní přehlídky, jistě ví, že samotná přehlídka trvá cca 10 minut ale přípravy trvají několik hodin, nemluvě o tom, že samotná kolekce se připravuje již půl roku dopředu.

V zákulisí každé přehlídky panuje absolutní chaos a jelikož tato přehlídka byla součástí pánského fashion weeku, tak jsem byla připravená na to nejhorší, ovšem zbytečně. V zákulisí Vivienne Westwood byl absolutní klid, tým Tony&Guy se věnoval originálním účesům a tým MAC zkrášlování už i tak krásných modelů. Dvě hodiny před začátkem se uskutečnil finální fitting, kdy si modelové museli vyzkoušet všechny předvybrané outfity na sebe a hlavní stylista přehlídky se na polaroidových snímcích ujistil v tom, že ve stylingu nic měnit nechce. Následně tzv. ”run through”, kdy choreograf předvedl, jak se pohybovat na molu. A po té další úpravy vlasů a make-upu. Musím říct, že jsem čekala, že slavní kluci budou mít nosánek nahoru a s námi asistenty se bavit nebudou, ale všichni byli velmi milí a komunikativní. V zákulisí panovala sranda a samozřejmě puberta na sebe nenechala dlouho čekat, všichni se pošťuchovali a užívali si chvíle před přehlídkou. Modelové sice vypadají na mole starší ale doopravdy většina nedávno dosáhla 18ti.

Já osobně jsem kromě jiného měla za úkol pomoci se převléct modelovi č.5 z Jižní Koreji (bohužel se mi jeho jméno smíchalo s emocemi a zapomněla jsem ho). Předváděl dva outfity a nebylo lehké se převléknout během 30 sekund, ještě navíc s barvou na vlasech, která špinila vše okolo.

 

 

Zážitky jsou nepopsatelné, taková zkušenost se musí prožít. Mně se tímto splnil sen, pamatuji si, jak jsem před 5ti lety sledovala Fashion TV, kde ukazovali zákulisí fashion weeku a já si přála se jednou ocitnout právě tam. Nezbývá nic jiného, než netrpělivě čekat na pokračování toho dámského.

 Zdroj