• Lifestyle  • DESIGN FOR DESIGNERS

DESIGN FOR DESIGNERS

Také by Vás zajímalo, jak to asi vypadá, když si designéři „designují“pro sebe? Když nemusí své nápady podřizovat přání klientů a všudypřítomné komerci? Možná právě tak jako interiéry proslulého švédského designového studia Elding Oscarson architects.

 

 

Designéři zde opravdu popustili uzdu své fantazii a vnesli do prostorů bývalé hasičské zbrojnice zcela nový rozměr. Kreativita je zde cítit doslova na každém kroku. Prostory s úchvatnými klenbovými stropy byly vymalovány jasně bílou barvou, čímž jakoby pozbyly hranic. Vzhledem k nutnosti oddělit jednotlivé kanceláře, byl prostor rozdělen na několik funkčních zón. Srdce celé budovy tvoří impozantní vstupní sál s recepcí, jež se otevírá až do střešní konstrukce. Levá polovina slouží jako reprezentativní Lobby room, z něhož stoupají schodiště do kanceláří v patře, pravá je pak vyhrazena pro schůzky s klienty. Přepážku mezi těmito prostory tvoří vskutku majestátní zrcadlová stěna, jež díky odrazům působí téměř neviditelně a vnáší do sálu ještě více světla. Všimněte si ale odrazů schodiště v zrcadlech, které jako by se opticky rozbíhalo ve dvou symetrických ramenech. Tato hra odrazů nejenže evokuje interiéry a majestátní vstupní haly šlechtických sídel s dvouramennými schodišti, ale zároveň opticky zvětšuje celý prostor. Točité schodiště, jehož zábradlí z populárního a tvárného corianu se v ladných křivkách vine kolem centrálního sloupu, je pak samo o sobě designovým skvostem. Podlahy z bíle namořených břízových fošen pak celý koncept zjemňují a vnáší do interiéru pocit tepla a pohostinnosti.

Dalším zajímavým prostorem je zasedací místnost, jež je laděna ve stylu all in white, přičemž celý tento koncept naprosto rozbíjí množství jasně růžových stoliček, hravě rozmístěných kolem masivního bílého stolu. V prvním patře se pak nachází klasické openspace office, laděné v odstínech bílé a šedé. Jednoduché knihovny a stoly z překližky pak dokonale korespondují s industriálním duchem celého prostoru.

Poděkování a zdroj fotografií: Elding Oscarson architects