• Events  • Průřez inspirativními ženami v kolekci Sportmax podzim/zima 2021

Průřez inspirativními ženami v kolekci Sportmax podzim/zima 2021

Jsou to různé verze inspirativních žen, které se prolínají v nejnovější kolekci módní značky Sportmax pro sezonu podzim-zima 2021/22. Napříč érou můžeme narazit na řeckou sochu v její nahé vznešenosti, Botticelliho renesanční bohyně, femme fatale ze 40. let, psychedelický spiritualistka  60. let, aktivista 70. let nebo milovníce techna  90. let. Pojďte spolu s námi prozkoumat celou kolekci.

Obrysy bouřlivých dvacátých let se projevují v dlouhých a štíhlých siluetách, které přeměňují tělo na formu lidského umění. Dominantní tvary střihů vyzdvihují hranatá ramena, které potrhují štíhlou siluetu. Sukně a kalhoty jsou lemovány prodlouženými lemy, které siluetu ještě více prodlužují. Kůže hraje velkou roli v celé kolekci a je samotně pro mladší sesterskou značku Max Mary přímo rozpoznávacím znamením. V celé kolekci nechybí klíčový prvek jako jsou kožené šaty, košile anebo sukně. Flanel a pruhovaná vlna, která je nejvíce používaná v pánském krejčovském řemeslu se stává novým inovativním prvkem, který vytváří souhru se surovými texturami, třásněmi a technikou tie & dye.

Pleteniny z mohéru s propletenými  nitkami si pohrávají s průhledností a délkou střihů. Barevnou paletou dominují barvy šedé, černé, bílé a khaki barvy, kde kontrastem září žlutá, červená, fuchsia a modrá. Doplňky jsou nepostradatelnou součástí, které dokážou podtrhnout sofistikovanost a opravdovou ženskost. Jako doplněk k celému looku nechybí kabelky ve tvaru vaků vyrobené do pletených bambulí. Zajímavým prvkem v kolekci je volba sandálů, které odhalují nohu přes tenké pásky. Ucelenost dotváří dlouhé elegantní rukavice a designové kovové brýle. Ty můžeme vidět v několika různých futuristických provedeních. Jsou malé, barevně stínované, hranaté, s maxi čočkami.

Zdroj fotografií: archiv značky Sportmax

Marketing manager