• Beauty  • Beauty tip: jak na dokonalé obočí?

Beauty tip: jak na dokonalé obočí?

Krásné obočí je velmi důležitou součástí celkového looku každého z nás. A především my ženy s jeho úpravou a trápením se s otázkami ohledně jeho tvaru nebo třeba barvy strávíme za svůj život docela dost času. Pokud se chcete naučit alespoň nějaké základní kroky k pěkně a správně upravenému obočí, tak se je dozvíte právě v tomto článku!

Obočí dodává vašemu obličeji základní výraz, zvýrazňuje vaše oči, dokáže přidat a nebo ubrat pár let. Vše záleží na tom, jak ho upravíte. Většina z nás bohužel nemá cit pro úpravu obočí a potom to tak i vypadá – vzpomeňte si, kolikrát jste za poslední dobu třeba v MHD nebo na ulici potkaly žen, které měly místo přirozeného obočí cosi úzkého a černého nad očima, co vypadalo jako výtvor jejich dětí, které si půjčily fixky, nebo naopak cosi, co připomínalo sovětského politika Leonida Iljiče Brežněva… Asi už je vám v tuto chvíli jasné, že ani jedno z toho není to pravé ořechové pro žádnou z nás.

Jak tedy docílit krásného obočí?

Úplným základem je tvar. Obočí by mělo začínat u kořene nosu, zhruba nad vnitřním koutkem oka. Končit by mělo lehce za hranicí vnějšího koutku oka. Nejlépe si představíte správnou délku obočí tak, že si vezmetě dvě tužky a přiložíte si je na obličej stejně, jako vidíte na obrázku.

Nyní, když víte, jak má být obočí dlouhé, je důležité jej správně vytvarovat. Tvarů je spousta. Nejběžnější je zvolit vhodný tvar obočí, který bude korespondovat s tvarem obličeje.
Pro kulatý obličej je nejvhodnější obočí špičaté ve svém nejvyšším bodě, pro dlouhý, protáhlý obličej je zas vhodné silnější rovné obočí, pro srdcový tvar obličeje je nejlepší zvolit jen lehce zakulacené obočí, pro hranatý obličej se doporučuje silnější a jen lehce zašpičatělé obočí ve své nejvyšší části, které nebude ke konci příliš zúžené a pro oválný obličej je vhodný jakýkoliv tvar obočí, avšak to by nemělo být přehnaně silné, doporučuje se spíše užší. Inspirovat se správnými tvary obočí můžete na následujícím obrázku.

Posledním krokem k dokonalému obočí je jeho správná barva. Ta by měla korespondovat s barvou vašich vlasů, aby celkový vzhled byl co nepřirozenější. Avšak pokud máte kadeře havraní černé barvy, doporučujeme vám mít obočí o 1-2 odstíny světlejší. Pro platinové blondýnky zas platí, že by měly mít obočí o 1-2 odstíny tmavší.
Obočí můžete dokrášlit či dokreslit buď tužkami na obočí nebo fixačními řasenkami na obočí. Barvu si můžete nechat udělat u kosmetičky, která vám jistě ráda poradí se správným odstínem právě pro vás.

Zdroje: 1, 2, 3, 4