• Lifestyle  • Buďte blíže přírodě s Ecce Vita

Buďte blíže přírodě s Ecce Vita

Patříte mezi milovníky bylinných směsí? Používáte doplňky stravy? Zajímá vás celostní funkční medicína? Fandíte českým firmám? Pokud jste na všechny otázky odpověděli ano, pak budete určitě znát značku Ecce Vita. Že jste o ní neslyšeli? Nevadí, tento článek vám ji představí.

Ecce Vita v překladu Hleď život, je česká společnost, která již 19 let figuruje na poli přírodní medicíny. Jejími zakladateli jsou Ing. Iveta Ječmík Skuherská, absolventka Školy klinické naturopatie a výživová poradkyně, a Dr. David Frej, specialista na celostní funkční medicínu a autor řady publikací. Jejími produkty jsou doplňky stravy a bylinné směsi dle vlastních originálních receptur, zaměřující se na kvalitu a co nejlepší vstřebatelnost.

V roce 2019 představila společnost Ecce Vita hned dvě novinky. První z nich je kúra na harmonizaci trávícího traktu (první ze speciální řady Ecce Vita Pro, na které spolupracuje naturopatka Kateřina Boesenberg, ND) a druhá je pak kompletní řada bylinných směsí z převážně českých a západních bylinek. Tyto směsi jsou dle originálních receptur a zaměřují se na podporu trávení, pročištění, ženské problémy, anti-aging, na podporu imunuty, podporu dýchacího ústrojí, na hormonální nerovnováhu nebo na deprese.

Ecce Vita nevyrábí jen vlastní výrobky, ale zaměřuje se i na dovoz funkčních potravin a doplňků, především v organické kvalitě. Dlouholetým partnererm, kterehé společnost Ecce Vita exkluzivně zastupuje, je indická firma Organic India, která hojně využívá rostlinu Tulsi známou pod českým názvem Bazalka indická, případně bazalka posvátná.  Samozřejmostí je i osvěta, šíření prevence a zdravý životní styl.

Bylinky používané v produktech Ecce Vita se sbírají v době plné zralosti a jsou testovány na obsah a koncentraci svých aktivních látek. Některé přípravky obsahují bylinu jednu, některé směs bylin pěstovaných na biofarmě. Rostliny se využívají celé a na jejich zpracování dohlíží kvalifikované osoby se znalostmi analytické chemie.

Přípravky Ecce Vita kombinují principy ajurvédy a moderními poznatky. Léčba pomocí bylinek vyžaduje čas, protože daný problém se léčí od kořenů, proto je potřeba bylinky přijímat s důvěrou, pravidelně a dlouhodobě.

Mezi jedinečné zásady Ecce Vita patří:

1. Bez konzervačních látek, umělých barviv, chemikálií a pesticidů. Kapsle neobsahují želatinu. 100% přírodní výrobky, se světovými certifikáty kvality. Byliny jsou geneticky neupravované. Přednosti našich organických přípravků

2. Kvalita je potvrzena světovými certifikáty (na rozdíl od většiny jiných přípravků a čajů na trhu)

3. BIO certifikát pro český trh

4. Jednotlivé byliny rostou na organických biofarmách.

5. V kapslích najdete celé sušené rostliny se všemi účinnými látkami.

6. Byliny neobsahují žádné konzervační a chemické látky, jen nadrcené nasušené byliny případně obohacené bylinnými extrakty.

7. Správně sestavené kombinace působí na celý organismus.

8. Naše přípravky lze užívat dlouhodobě bez nežádoucích účinků.

9. Jedná se o kapsle vegetariánské (s dobře stravitelnou rostlinnou celulózou, bez hůře stravitelné hovězí želatiny).

10. Kapsle se na rozdíl od některých tablet vždy v zažívacím ústrojí rozpustí a uvolní se veškeré účinné látky.

11. Příznivá cena.

Společnost Ecce Vita navíc podporuje Fair trade, tedy spravedlivý obchod, kdy lidé z Afriky, Asie a Latinské Ameriky dostávají za svou práci spravedlivě zaplaceno. Vše pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich děti mohou navštěvovat školy.  

Produkty Ecce Vita si můžete objednat online nebo navštívit kamennou prodejnu v ulici U Pernikařky 111/2a na Praze 5.

Zdroj: archiv a webové stránky značky EcceVita