• Fashion Events  • Fashion Designer Show Brno 2020

Fashion Designer Show Brno 2020

Sobotní večer s magickým datem 22. 2. 2020 patřil módní události s názvem Fashion Designer Show Brno 2020. První ročník se konal v unikátních prostorách Staré radnice. Díky atraktivní lokalitě, skvělé dostupnosti a zvládnuté propagaci, si tento večer nenechali ujít jak módní nadšenci, tak široká veřejnost. Naplnil se tedy plán pořadatelů, kteří chtěli, dle jejich slov, propojit návrháře, nákupčí a fanoušky módy při příležitosti oslavy a podpory české módní scény.

Návštěvníky vítaly ohromující sály Staré radnice. Každý prostor je jedinečný, dohromady však tvoří harmonický celek, toho bylo dobře využito a jednotlivé sály byly ponechány průchozí, takže tvořily dlouhé molo. Přehlídka probíhala v příjemném dynamickém tempu za doprovodu soundtracku by Krabs.

Runway show otevřely modely od známého brněnského studia Theó, za kterým stojí Andrea Lojkásková. Na přehlídce jsme mohli vidět krásné a nositelné kousky, které snadno zařadíte do vašeho stávajícího šatníku. Košile a šaty s profláknutým řetízkovým vzorem, které jsou, dle autorky, závěrečnou tečkou za šílenstvím po tomto trendu. V kolekci nalezneme i nápadité recyklované mikiny a sukně, které autorka doplňuje klasickými černými kousky.   

Miroslava Nováková ve své tvorbě propojuje oděvní design s fotografií, grafikou a malbou. Na molo tedy autorka vyslala modely s geometrickými tvary připomínajícími kubismus. Netradiční overaly doplňovaly vzdušné transparentní šaty se zajímavým kloboukem a sexy model s obrovskou černou taškou. 

Vojtěch Kozlíček alias William Ebut se ve své tvorbě nachází na pomezí streetwear a techwear oblečení. Na přehlídce nám ukázal průřez svojí streetwear tvorbou. V centu pozornosti tak byly jeho mikiny a kalhoty zdobené zipy. Pánská móda v jeho podání má nápad a styl, pánové ji tak budou, díky originalitě a pohodlnosti, zajisté vyhledávat.

@nataliadreven_ je značka Natálie Drevenákové. Autorku můžete znát i díky její činnosti v oblasti umění, její projekt Age of Butterfly se prolíná i její novou módní tvorbou. Natália na molo vyslala tři modely s potisky zelených motýlů. Autorka se vyznačuje konceptem, který se v designu často přetavuje do jednoduchých forem a je v oděvu skrytý za vizuálno.

SIAS PASSÉ („Řekni, že to není mimo.“) je brand, který se snaží dostat nenošené kousky zpět do oběhu. Vznikají tak streetwear a designové modely, které jsou nadčasové. Dostat věc zpět do oběhu není, dle autorů, passé. Když je věc dobrá nemusí se přetvářet, ale stačí ji dobře nastylovat. Autoři pro přehlídku použili pásky s přezkami, šátek či rukavice. Detaily jednoduše dotvářely celek.    

Valery je nový projekt designéra Davida Nikolova, jeho kolekce je upcyklovaná. Mikiny a trička s logem Valery doplňují patchwork kalhoty a bundy složené z džínoviny a nejrůznějších kapes, především pak z rybářských vest. Značka využívá konceptu recyklace s přidáním umělecké vize. Dlouhý džínový patchwork kabát a džínová patchwork bunda jsou top kousky, které by neměly ujít pozornosti fanoušků streetwear módy.

Po přehlídce se návštěvníci setkali s autory u baru Úplně Všude, který měl pro tento večer nachystanou speciální nabídku drinků. Komu se ještě nechtělo domů, mohl se přesunout do nedalekého klubu Vibe na afterparty, kde nás až do rána bavili oblíbení DJs, model a producent DJ Musa, Nevinnost a Explicit sound . V neděli byl nachystaný showroom ve Freskovém sále, kde si bylo možné prezentované modely prohlédnout, vyzkoušet a koupit, či si jen popovídat s návrháři.

Mladá generace návrhářů o své tvorbě a jejím dopadu na životní prostředí daleko více přemýšlí. Využívají ke své tvorbě věci ze second handů, odřezky a odpadní materiály z ateliérů, dávají starým věcem nový život a vznikají přitom originální a nositelné kousky. Klobouk dolů, budeme se těšit na další povedené modely na příští Fashion Designer Show Brno.

Foto: Jakub Čáp