• Styling  • Buďte nedbale elegantní. Casual styl je trendem 21. století

Buďte nedbale elegantní. Casual styl je trendem 21. století

Casual styl v odívání jde lépe vystihnout tím, co do něj nepatří než naopak. Jde o únik před uniformitou, formálností a módními nařízeními, proti kterým se vymezuje. Inspirujte se významnými ženami, které Casual Fashion povýšily na high styl.

Tento styl neobsahuje saka, společenské kalhoty nebo košile. Ke slavnostnějším nebo pracovním příležitostem se proto hodí minimálně. Na druhou stranu jsou pravidla tohoto trendu hodně uvolněná a hranice téměř neexistují.

Ležérně, pohodlně, ale stylově, to je casual styl

Základní Casual outfit se zjednodušeně řečeno sestává ze dvou prvků, modrých džínových kalhot a obyčejného trička.

Casual style také může za boření konvencí a stírání rozdílů mezi mužskou a ženskou módou. Když začaly ženy ve dvacátém století nosit kalhoty, šlo o vysoce neformální a také nemorální zvyklost, zatímco dnes už patří i do společenského šatníku.

Casual outfit můžete poskládat z vysoce značkových kousků, stejně tak i z opravdu levných a dostupných součástí oděvu.

Co patří do casual stylu?

  • jakékoli kalhoty, džíny, mohou být i zkrácené
  • sukně v jakékoli délce i střihu
  • šaty (hodí se max. délka do poloviny lýtek)
  • svetry, kardigany, vesty, blazery, saka
  • košile, klidně i oversize, halenky i obyčejná trika
  • tenisky, baleríny, sandálky, podpatky

Oblečete se v top ležérní stylu, jako to dovedou jen francouzky

Francouzská herečka Clémence Poésy, je známá svým Casual stylem, který dokáže nosit s doslova francouzskou elegancí. V ležérním outfitu umí oslnit při jakékoli příležitosti. Poučte se jejími nápady.

Clémence Poésy

Herečka, 36 let, narozena: 30. 10. 1982 Paříž, Francie

Ve Francii je velmi známá, neboť hrála v řadě snímků ceněných domácí kritikou. V roce 2002 například hrála Ninu Grosse v L’Été d’Olga nebo Magalii Rozes ve snímku Francise Pallaua Vítejte u Rozových. Zahrála si také ve filmu Harry Potter a ohnivý pohár (2005) Fleur Delacourovou, studentku z krasnohůlské dívčí školy.

Inspirujte se přímo u anglické princezny

Ikonou anglického oblékání ve stylu Casual není nikdo jiný než její královská Výsost vévodkyně z Cambridge. Princezna Kate si prostě umí vybrat. Podívejte se, jak vypadat královsky a při tom nedbale elegantní.

Kate Middleton

Její královská výsost vévodkyně z Cambridge hraběnka ze Strathearnu a baronka z Carrickfergusu, 37 let, narozena: 9. 1. 1982, Reading, Berkshire, Anglie, Velká Británie.

Kate Middleton, celým jménem Catherine Elizabeth Middleton je manželkou prince Williama, vévody z Cambridge. Jejich svatba se uskutečnila 29. dubna 2011 ve Westminsterském opatsví.

Ležérní styl patří i do Hollywoodu

Herečka, která je průkopnicí Casual stylu v americkém Hollywoodu, se jmenuje Anna Kendrick. Umí ho povznést a nosit s velkou elegancí. Její outfity jsou plné pohody a osobitého stylu.

Anna Kendrick

Herečka, zpěvačka. 34 let, narozena: 9. 8. 1985, Portland, Maine, USA

Anna Kendrick je americká herečka a zpěvačka. Její zlomová role byla Natalie Keener ve filmu Lítám v tom, za kterou obdržela i nominaci na Oscara v kategorii nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Mezi její další filmy patří například Twilight sága.

Do každého svého outfitu vložte něco ze sebe.

Jak říká Anna Wintour, vedoucí americké redakce módního magazínu Vogue: „Vytvořte si svůj vlastní styl… ať je jedinečný pro vás a dobře identifikovatelný pro ostatní.“   

Zdroje: Pinterest, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13