• Fashion News  • BVLGARI x Manolo Blahnik: nejnovější model lodiček v diamantovém hávu

BVLGARI x Manolo Blahnik: nejnovější model lodiček v diamantovém hávu

Manolo Blahnik a Bvlgari. Dvě značky, které neodmyslitelně patří na vrchol módního Olympu. Tu první nejspíš znáte díky Carrie Bradshaw a její vášni pro boty, druhá je spjatá se jménem italské herečky Isabelly Rossellini. Propojení návrhů původem česko-španělského ševce s luxusními drahokamy mohlo být až donedávna pouhým snem módních nadšenců, fantazie se ale stává realitou. 

Ku příležitosti výstavy Manolo Blahnik: The Art of Shoes, jež byla na podzim k vidění i v Praze a v současnosti se přesouvá do španělského Madridu, vznikl ve spolupráci se šperkařským domem unikátní pár lodiček.

Boty z ostře zeleného saténu s typickou manolovskou špičkou mají pásek tvořen výhradně fialovými drahými kameny. Ty jsou vybroušeny do tvaru chilli papriček: styl peperoncini přímo odkazuje na náhrdelník z kolekce Bulgari Festa, která měla tento rok premiéru. Obuv je vskutku oslnivá – na její výrobu bylo použito přes jedenáct karátů diamantů, osmatřicet karátů ametystů a téměř padesát karátů rubelitů. Podle kreativní ředitelky Bvlgari Luciy Silvestri ji s Blahnikem spojuje především touha po tom, aby se díky kreativitě návrhářů cítily ženy skvěle. „Není důvod, proč by žena měla nosit vysoké podpatky jen na přehlídkovém mole, nebo se chodit dívat na luxusní šperk pouze do sejfu…krása by měla být nošena na těle k radosti všech, a to vždy.“

Výstava Manolo Blahnik: The Art of Shoes mapuje 45 let Manolovy tvorby. Jeho úspěšná kariéra začala v 70. letech v New Yorku setkáním s šéfredaktorkou amerického Vogue Dianou Vreeland, kterou okouzlily Manolovy skicy. O sedm let později mohl otevřít svůj vlastní butik, dodnes sídlící ve čtvrti Chelsea v Londýně. Blahnik obouvá řadu významných osobností, v minulosti jeho modely zdobily například princeznu Dianu. Je také držitelem mnoha cen, asi největší poctou je ale řád britského impéria, udělený královnou Alžbětou II.

Expozice potrvá do 12. března, posléze se přesune až za oceán do kanadského Toronta. Pokud jste výstavu v České republice nestihly, nezoufejte. Blahnik totiž nedávno spustil nové webové stránky na adrese manoloblahnik.com, kde se kromě informací o výstavě můžete pokochat krásou slavných manolek.

Zdroj: 1