• Fashion News  • Mercedes-Benz Prague Fashion Week březen 2018

Mercedes-Benz Prague Fashion Week březen 2018

Mercedes-Benz Prague Fashion Week představí současnou módu v prostředí monumentálního barokního paláce. Již tento týden zahájí organizátor předprodej VIP vstupenek. Už teď se můžete těšit na nové kolekce v barokním skvostu Prahy.

Fashion Temple, tedy pomyslný svatostánek módy a místo konání módních přehlídek Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, který patří k mezinárodně silné síti 50 módních platforem pod hlavičkou automobilky, se s každou edicí módního týdne posouvá na nové místo. Součástí dramaturgie MBPFW je výběr i takových lokací, které spojení s módou tradičně neevokují. Kvalitní autorská móda se tak dostala například do skateparku, útrob Strahovského stadionu, zásobovacích garáží obchodního domu Kotva nebo na Právnickou fakultu UK.

Březnový Fashion Temple však tentokrát obsadí jednu z nejvýznamnějších barokních palácových staveb v Praze, Clam-Gallasův palác na Starém Městě. „Historickou budovu na Mariánském náměstí čeká velká rekonstrukce. Zatímco dosud palác sloužil jako sídlo archivu hlavního města, rekonstrukcí z něj hodláme udělat moderní kulturní centrum. V paláci by měly být výstavy, kavárna a přes léto divadelní scéna. V mezidobí před zahájením rekonstrukce jsme již začali budovat povědomí o tomto paláci konáním významných výstav a kulturních akcí,” vysvětluje Adriana Krnáčová, primátorka hlavního města Prahy, která stejně jako v uplynulých třech ročnících poskytla i nadcházející módní události svou laskavou záštitu. „Po několika netradičních lokacích jsme pro změnu usilovali o možnost uspořádat přehlídky v honosném prostředí historického paláce,“ dodává ředitel pražského týdne módy Lukáš Loskot.

MBPFW

Předprodej vstupenek

Od pondělí 11. prosince bude spuštěn předprodej VIP vstupenek na přehlídkovou část módního týdne. Během příštího týdne bude také známa sestava návrhářů, kteří představí své kolekce v rámci tří přehlídkových dní – od soboty 17. do pondělí 19. března 2018. Kromě návrhářů, které vybírá odborná komise, svou tvorbu předvede opět také módní ateliér pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Hostem v rámci mezinárodního výměnného programu Mercedes-Benz International Designer Exchange Program bude ukrajinský návrhář se svou značkou Vozianov. Uskuteční se také další ročník soutěže pro začínající návrháře VAN GRAAF Junior Talent.

MBPFW

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se odehraje v termínu 16. až 23. března 2018. VIP vstupenky budou k dostání přímo u organizátora akce od 11. 12. 2017. Standardní vstupenky se začnou prodávat v lednu 2018 prostřednictvím portálu GoOut.

Zdroje: MBPFW

Renata je stylistka, redaktorka a spoluzakladatelka módního webu Style team Šantovka. Móda a styl je její neodmyslitelnou součástí. Sleduje módní trendy, kolekce našich i zahraničních návrhářů, módní magazíny. Podílí se na stylingu editorialů, produkci módních přehlídek, píše články a pomáhá najít ženám a mužům jejich styl. Móda a to co si oblékáte o vás hodně vypovídá a má velkou moc. Tím co máte na sobě můžete někoho inspirovat, může si vás všimnout váš vyvolený, můžete získat práci snů a hlavně můžete být sami sebou...