• Fashion News  • Česká life-hack trička Merino.live míří na Kickstarter

Česká life-hack trička Merino.live míří na Kickstarter

Česká fashion roste a míří do zahraničí. Tentokrát jde o life-hack trička značky Merino.live a její ambici uspět s nimi na crowdfundingové platformě Kickstarter. Cíl? Nabídnout i zahraničním fashion-loverům trička ze super fine merino vlny, která přes pravidelnou celodenní zátěž vydrží až měsíc bez praní ve 100% kondici. Bez zápachu a vyžehlená.

Znáte ten pocit, kdy díky kvalitnímu tričku snižujete svou ekologickou stopu a zároveň ho máte svěží 30 dní bez praní i žehlení? Právě taková trička a jejich benefity představí Merino.live během června v rámci své první kampaně na Kickstarteru.

„Jde o naši basic řadu triček, kterou stejně jako ostatní kolekce šijeme výhradně ze super fine nebo extra fine merino vlny. Díky ní vzniká oblečení, o kterém můžeme říct, že jde o life-hack – je efektivní a ulehčuje život,” vysvětluje Michal Richter, zakladatel české designové fashion značky Merino.live. 

V Česku se podle něj o oblečení s logem jeho firmy zajímají zejména ti, kdo jsou zaměření na výkon, souhru a drží si status vlastního stylu, ať už cestují za byznysem, zoomují na home-office nebo pracují na své sportovní kondici. V zahraničí to může být brzy obdobné díky zmíněné kampani, do níž se podle očekávání zapojí fanoušci merino kvality z různých zemí včetně Česka. Firma pak backerům, lidem, kteří projekt finančně podpoří, jejich zájem vrátí v podobě slev nebo produktu zdarma. Detaily, jak být u toho, se dozvíte přímo na Kickstarter stránce projektu.

Pachová stopa pro náročné nosy

„Každý materiál má svoje limity, ale u merino vlny v super fine kvalitě musíte jít daleko za hranice běžných představ, nároků i výkonů. Tak to dělají například naši testeři, kteří v rámci 30denní výzvy prakticky měsíc nesundávají tričko Merino.live a pravidelně se veřejnosti svěřují se svými pocity ohledně jeho stavu,” představuje Michal Richter jednu z cest, jak českým zákazníkům ukazuje benefity svého oblečení: „Do výzvy se nám zapojili a nadále zapojují muži i ženy a jejich názory se shodují: Merino.live tričko statečně odolává tělesným i okolním pachům a je dlouho svěží. Nemusíte ho často prát ani průběžně žehlit, stačí ho na noc pověsit na ramínko. Minimalistický styl triček navíc ladí s tím, co rádi nosíme.”

Manažeři a bio-hackeři v trendy triku

Také se vám stalo, že vás šatník a styl jednou posunuly k úspěchu a jindy naopak? Situace, kdy trička z vlny merino doslova zachraňují osobní image svých majitelů, popisují samotní zákazníci Merino.live, testeři značky i jejich partneři a partnerky. Například, že na služebních cestách odpadají starosti o zmačkané oblečení, z auta nebo letadla můžete zamířit rovnou na meeting, aniž byste si tričko měnili, a stále jste za gentlemana.

Pokud jste navíc propadli aktivnímu bio-hackingu nebo ho začínáte objevovat, může u vás merino vlna získat další body k dobru. Podle Michala Richtera je totiž možné 10 kvalitních bavlněných triček nahradit jedním ze super fine merino vlny a to bez ztráty jakéhokoli komfortu, újmy na osobním stylu nebo dalších hodnotách.

„Merino vlna, kterou využíváme, totiž nepochází z ovcí trápených mulesingem,” doplňuje zakladatel Merino.live zásadu odpovědné výroby, která v jeho případě probíhá lokálně v rámci Evropy.

DailyStyle PROMO: Článek je komerční prezentace značky Merino.live

Zdroj fotografií: Merino.live

Marketing manager