• Lifestyle  • Rozhodli jste se chovat udržitelněji? Přečtěte si tento výběr knih

Rozhodli jste se chovat udržitelněji? Přečtěte si tento výběr knih

Udržitelnost je velké a v poslední době čím dál tím diskutovanější téma. V mnohých z nás tato problematika může vyvolávat pocit bezradnosti a pocit toho, že cesta k udržitelnému životu je složitější, než se dá zvládnout. Pokud jste se rozhodli žít udržitelněji, zachovejte klidnou hlavu a postupujte krok po krůčku podle výběru knih naší redakce.

The Upcycle: Beyond Sustainability – Designing for Abundance

William McDonough a Michael Braungart

Kniha The Upcycle je volným pokračováním bestselleru Craddle to Craddle od stejných autorů. V tomto díle se dozvíte plno informací o cirkulární ekonomice. The Upcycle je čtení plné příkladů z praxe a nápadů na zlepšení. Tato kniha vám dodá dávku pozitivní energie a naděje pro lepší budoucnost.

Stress-Free Sustainability: Leverage Your Emotions, Avoid Burnout and Influence Anyone

Adam Hammes

Kniha Stress-Free Sustainability cílí konkrétně na činy jednotlivce, kteří sami chtějí aktivně přispět k řešení společenských a envrimentálních problémů. Podobně jako předchozí tip, i tato kniha se snaží předat naději a návrhy, jak nepropadnout zoufalství nad tematikou udržitelnosti.

To Die For: Is Fashion Wearing Out the World?

Lucy Siegle

Novinářka Lucy Siegle v této knize přibližuje negativní dopady textilního průmyslu na životní prostředí. Autorka líčí nelidské pracovní podmínky, za kterých se vyrábí obrovské množství oblečení. Siegle důrazně upozorňuje na to, že je nutná změna jak módního průmyslu, tak i chování nás jako spotřebitelů.

Zdroj: Pexels