• Styling  • DailyStyle inspo: Must-have topy do slunečných dnů

DailyStyle inspo: Must-have topy do slunečných dnů

Tropické počasí se dostalo i do našich krajin a tak saháme po čím dál kratším oblečení, ve kterém nebudeme pociťovat tak velké horko. Právě pro takové období se nejvíce hodí krátké topy, které jsou pohodlné a zároveň oživí celý outfit. Pomůžeme vám vybrat takový, v jakém se budete cítit jako letní bohyně.

Bílý crop-top

Je klasickým kouskem, který má v šatníku většina z nás. Jeho obrovskou výhodou je variabilita v nošení. Díky své neutrální barvě může sloužit jako podklad pro vytváření optických efektů nebo barevných variací pomocí dalších kousků oblečení. My ho doporučujeme nosit do práce s kalhotami, sukněmi nebo kraťasy s vysokým pasem – neměl by vykukovat pupík, ale jen proužek odhalené kůže. Kraťasy nebo kalhoty můžeme pak kombinovat se sakem stejného materiálu a ideálně i barvy. Doplňky v podobě šperků outfitu dodají korunku.

Korzet

Je vhodný na romantickou večeři, večírek, výstavu, či jinou společenskou událost. Jedná se spíše o společenský typ oděvu a podle toho také zvažujeme při nákupu jeho materiál. Pokud ho budeme nosit do společnosti, měli bychom dbát na kvalitu zpracování a použitou látku. Strečový bavlněný satén nebo pevnější látky jako je brokát, či samet nám vydrží prokazovat službu opravdu dlouhou dobu. Při výběru dbejte pečlivě na propracovanost střihu, měl by vám perfektně sedět. Pokud totiž budou do korzetu všity kostice, tlačily by vás na nežádoucích místech a za to to nestojí.

Asymetrický střih

Dodá originálnost vašemu outfitu. Na trhu jsou dostupné zejména ze strečové látky, takže jsou velmi příjemné na nošení a uzpůsobí se potřebám vašeho těla. Pak už jen stačí si pohrávat s tvary a doplnit je například šperky. K takto promyšleným a tvarově komplikovaným topům doporučujeme nosit jednoduché džíny nebo kraťasy, vhodná je i jednoduchá sukně typu mini.

Saténový šátek

Je sofistikovaný způsob, jak zakrýt choulostivé partie a přesto zůstat z velké části odhalená. Vlastníte ve svém šatníku větší čtvercový šátek a už dlouho nevíte, jak ho nosit? Přehněte ho na úhlopříčku, aby vznikl trojúhelník. Ten pak přiložte na trup nejdelší stranou vodorovně pod pažemi, cípem dolů. Zbylé cípy zavažte vzadu na zádech na uzel tak, aby vám nový top pevně držel na těle. S tím to originálním topem jistě zaujmete na letní party, či na promenádě u moře. Samozřejmě si s tvary šátků můžete různě pohrávat a vyzkoušet varianty, jak je uvázat. Fantazii se zde meze nekladou. Nezapomeňte ani na kombinovatelnost barev a vzorů na šátku.

Zdroje: 0), 1), 2), 3), 4)