• Men's world  • Chcete zhubnout a neradi běháte? Máme řešení!

Chcete zhubnout a neradi běháte? Máme řešení!

Běh je dozajista jedním z nejlepších způsobů jak spálit kalorie a zbavit se přebytečného tuku, nehledě na to, že se jogging stal poslední dobou velkou módou. Při procházce parkem v kteroukoli denní dobu, dozajista potkáte spoustu běžců ve slušivých atletických outfitech a s perfektní postavou. Na druhou stranu dle průzkumů mnoho z těchto lidí běhání nesnáší – prostě to dělají jen proto, že je to “dobrý trénink.” Nehledě na to že běhání za špatného počasí (pokud nechcete běhat mezi dalšími zpocenými lidmi na pásu ve fitku) opravdu není žádný požitek. Ovšem je na místě otázka, zda je běh opravdu nejlepší způsob, jak se dostat do formy a shodit přebytečná kila? Vědci s tímto mýtem nesouhlasí!

Existuje mnoho dalších cviků a aktivit, které Vám pomohou spálit přebytečné kalorie mnohem intenzivněji a rychleji, než při běhu. Vybrali jsme pro vás šest alternativních cviků, které jsou podle vědců a trenéru nejefektivnějším způsobem, jak se zbavit tuku a „vyrýsovat“ si postavu, aniž byste museli uběhnout jediný metr!

Švihadlo

Skákání přes švihadlo je výborné pro zlepšení vytrvalosti, síly, rovnováhy a koordinace při jedné jediné aktivitě. Navíc není náročné na prostor a cvičit můžete klidně doma v obýváku (jen pozor na lustr). Dle výzkumu Americké kardiologické organizace, můžete při mírném tempu snadno spálit asi 15 kalorií za minutu. A trenéři jen dodávají, že pokud budete denně skákat přes švihadlo alespoň 35 minut, můžete týdně shodit až jedno kilo, aniž byste museli nějak měnit svůj jídelníček.tmg-slideshow_xl1

Kettlebells
Jednoduché zdvihy jsou perfektním způsobem jak spálit kalorie, zejména pro ty, kteří nemají čas pravidelně cvičit a nejsou zrovna ve formě. Zdvihy Kettlebells zapojí největší svaly vašeho těla (zejména zádové a svaly nohou) a vyženou Vaši tepovou frekvenci na plné obrátky. Podle odborníků může dospělý muž nebo žena takto spálit přibližně 20 kalorií za minutu.

Lezení po stěně

Jedna z mých nejoblíbenějších aktivit, při které si perfektně procvičíte celé tělo. A jak tvrdí trenéři jeden z nejefektivnějších způsobů jak se zbavit nadbytečných kil. Podle vědců je to dáno hlavně množstvím adrenalinu, jehož hladina se během lezení zvyšuje na maximum a který přinutí Vaše tělo spálit kolem 500 kalorií za půl hodiny. A navíc, pokud máte možnost vyrazit do přírody, je horolezectví nejen cvičením, ale také relaxem, při kterém si procvičíte i svaly, o kterých jste neměli tušení, že existují. Pokud nejste zvyklí, tak se připravte zejména na bolest prstů, zápěstí a lýtek, ale co bolí tak roste a výsledek stojí za to!tmg-slideshow_xl2

Veslování
Veslování je skvělý trénink pro vaše paže, břišní svaly, nohy a záda, při kterém spálíte mnoho kalorií. Navíc většina fitek má minimálně dva veslovací trenažéry, které jsou téměř vždy volné, takže na rozdíl běžeckého pásu, nebudete muset čekat ve frontě.tmg-slideshow_xl3

Cvičení s lany

Musím se přiznat, že s tímhle druhem tréninku jsem se setkal poprvé, ale jak můžete vidět v přiloženém videu, rozhodně se jedná o aktivitu, při které se zapotíte, a přebytečná kila půjdou dolů. Pohyby, simulující východní bojová cvičení, zapojí většinu svalů Vašeho těla a podle odborníků stačí cvičit v setech po 30 až 60 sekundách, prokládaných pauzami.

Poskoky vpřed a vzad s výskokem

Stejně jako kettlebells, poskoky vpřed a vzad jsou perfektní pro procvičení celého těla a spalování kalorií. Navíc nepotřebujete tělocvičnu ani žádné nástroje, můžete je dělat kdekoliv, tedy i doma v obýváku, nebo v kanceláři během pauzy. Pro větší efekt můžete poskoky prokládat kliky. Navíc podle Fakulty Tělovýchovy a Sportu Californské Univerzity, je intenzivní svalový trénink pro vaše srdce mnohem přátelštější, než klasický jogging.

Zdroj: 1,2,3