• Fashion News  • CHRISTIAN LOUBOUTIN OTEVŘEL SVŮJ PRVNÍ BUTIK V PRAZE

CHRISTIAN LOUBOUTIN OTEVŘEL SVŮJ PRVNÍ BUTIK V PRAZE

První český butik Christiana Louboutina se nachází na rohu ulic Široká a Pařížská, která je tepnou pražského starého města. Ulice vznikly na přelomu 19. a 20. století po vzoru pařížských bulvárů.

Butik navrhl architekt Tarek Shamma a mísí se v něm etnické a orientální vlivy, které si Christian Louboutin velmi oblíbil. Secesní dům odhaluje konstrukci sestavenou z jehlanovitých ornamentů, které inspirovaly alkovny fasády.

Butik, v němž se mísí klasicismus s orientalismem, se otevírá do dámské části plné pestrých barev a poté přechází do pánského prostoru s tlumenou atmosférou, kde se pojí fantazie s mužností. Najdete tam ikonické znaky domu: oblouky, výklenky, podlahu pokrytou červeným kobercem a směsici tkanin a nových materiálů, které jsou tak charakteristické pro kolekce této značky.

Pod působivě vysokým stropem se nachází první salon, vyzdobený výklenky s motivy rubínových a zlatých lastur ručně tkaných firmou Le Manach. Sloupy jsou zdobené keramikou představující bájnou faunu vytvořenou keramikem Jeanem Rogerem v jeho pařížském ateliéru a skříňky s kuriozitami jsou obložené dlaždičkami azulejos z Portugalska, země, jejíž kultura je pro Christiana Louboutina zdrojem nekonečné inspirace.

Také pánský salon ukazuje nádheru francouzského řemeslného umění, a to ve formě tapety umělce – dominotiera Alexandra Poulaillona, která zobrazuje dobrodružství lemurů ve snové vegetaci. Velké závěsy z korálového sametu dodávají místnosti přívětivou atmosféru.

Od lodiček po tenisky, od večerních kabelek po batůžky, nový pražský butik vám ukáže dámskou i pánskou kolekci pro jaro-léto 2019.

O Christianu Louboutinovi
Firma Christian Louboutin byla založena v roce 1991, když Christian otevřel svůj první butik v Paříži. Nejprve se soustředil výhradně na ženy, později jeho firma přinesla kolekce pro muže, z nichž každá byla jednoznačně k poznání na první pohled mezi tisíci jiných díky slavné červené podrážce, která se stala jeho podpisem. V roce 2014 firma přichází s projektem Christian Louboutin Beauté. Se stále oblíbenějšími kolekcemi bot a kompletním sortimentem kabelek a drobné kožené galanterie dnes firma Christian Louboutin provozuje 154 butiků po celém světě.