• Fashion News  • Co si obléknout v neoblíbené mrazivé dny?

Co si obléknout v neoblíbené mrazivé dny?

Teploměr nám ukazuje hodnoty pod nulou a napadla nám pořádná sněhová nadílka. Vyvstává však otázka, jak se obléknout do nevlídného mrazivého počasí, aby nám nebyla zima a zůstali jsme pořád stylově oděni. Letošní sezónu je móda velice hravá, přeje nejrůznějším barevným kombinacím, vrstevní i teplým doplňkům. Podívejte se s námi na inspiraci z přehlídkových mol i ulic měst, zima vám rozhodně nebude.

Maxi péřová bunda

Obrovská péřová bunda je v zimě k nezaplacení. Letos volte maximální délku ke kotníkům. Inspiraci hledejte u Ricka Owense, který na přehlídce ready to wear collection F/W 2021 předvedl nápadité dlouhé bundy i vesty sahající až na zem. Do péřového kabátu se zabalíte a budete jako v peřince.

Vlněné šaty

Pro všechny milovnice pohodlných šatů máme dobrou zprávu. Šatů se nemusíte vzdávat ani v největších mrazech, stačí vyměnit ty pouzdrové za teplé vlněné. Vlněné šaty v neutrálních barvách se totiž hodí i do kanceláře, obujete k nim kozačky a obléknete kabát. Do města pak vezmete s již zmíněnou péřovou bundou. Inspiraci opět můžete hledat na přehlídkových molech, zelený komplet je z dílny Jasona Wu. Užívejte si šatů po celý rok.

Svetry se vzorem

Letošní sezónu hlásí velký návrat severské vzory na svetrech. Se vzory přišly i takové značky jako Ermanno Scervino, Etro či Dior. Nebojte se tento ryze sportovní kousek kombinovat s elegantní sukní, se třpytkami, patchworkem i výraznými doplňky, vytvoříte tak neotřelé a zábavné outfity. Objemný svetr vás navíc krásně zahřeje.  

Stylové doplňky

Extravagance je žádaná i u doplňků. Prim hrají obrovské barevné šály, které nabízí třeba Acne studios či COS. Do veliká šály se krásně zabalíte bez poničení pracně vytvořeného účesu. Dalším výrazným doplňkem této sezóny jsou pak pletené kukly, které vás ochrání i před těmi největšími mrazy. Pastelové kukly představila v rámci ready to wear collection F/W 2021 značka Mium Miu. Kukly v pastelových barvách pak seženete třeba v kolekci Après-ski Reserved, o které jsme psali zde.

Boty s kožešinou

Jistě si vzpomínáte, že jako malá jste nosila jedině sněhule nebo boty s kožešinou. Ty letos zažívají velký boom, inspiraci totiž návrháři nalezli na horách i v horských střediscích a funkční a teplé kousky poslali do ulic. Nedělejte kompromisy mezi pohodlím a stylem a obujte opět boty s hřejivou kožešinkou, vaše nohy budou jako v bavlnce. Obuv na poslední fotce je taktéž z kolekce Après-ski Reserved.

Foto: archiv značek Reserved, Rick Owens, Ermanno Scervino, Etro, Dior , Miu Miu, Pinterest